Харківська друкарня, по якій росіяни ударили ракетами, відновлюється
Харківська друкарня "Фактор-Друк", по якій наприкінці травня 2024 року російські окупанти запустили балістичні ракети, відновила роботу.
У приміщеннях розібрали завали, частково провели ремонт приміщень і запустили нове обладнання. Проте процес виробництва зараз не такий, як раніше. Поки що повністю його відновити неможливо. Друкарня передає надруковані книжки до інших друкарень, де для них роблять обкладинки і передають до магазинів і шкіл. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"Це політурний цех. Це саме той цех, в яке було основне влучання, якого не було, який був знищений. Вже проведені демонтажні роботи, вже проведені монтажні роботи, вже відновлений дах, відновлена стеля, вже стіни відновлені, — розповіла гендиректорка друкарні "Фактор-Друк" Тетяна Гринюк. — Зараз поки що основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували "Історію України", "Всесвітню історію", "Фізику", "Мистецтво", взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1-2 клас".
Гендиректорка показала палітурний цех. Саме по ньому було основне влучання. Він був знищений. Зараз його відновили. Також відремонтовані деякі машини.
На сьогодні підраховані збитки від ворожого обстрілу по друкарні "Фактор-Друк". Сума складає понад десять мільйонів євро, однак, за словами Тетяни Гринюк, це не всі підрахунки.
"Але це взагалі ще не все. Бо ми рахуємо ще, ми знаходимо те, що ми втратили. Тому збитки будуть ще більші", — каже Гринюк.
Як писав KHARKIV Today, уранці 23 травня 2024 року окупанти вдарили по Харкову ракетами. Ворог бив по транспортній інфраструктурі та одному з підрозділів комунального підприємства. Кілька ракет влучили по друкарні "Фактор-Друк" в Основ'янському районі. Через атаку загинули семеро людей, 22 людини постраждали. Президент України Володимир Зеленський пообіцяв знайти гроші для відновлення друкарні.
1 червня стало відомо, що Фонд Говарда Баффета профінансує відновлення друкарні "Фактор-Друк". Філантроп допоможе друкарні оплатити все необхідне обладнання, аби якнайшвидше відновити роботу, щоб українські діти мали доступ до підручників, а видавці могли продовжити друкувати книги.