Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків, який ви ще не бачили: оглядовий майданчик на Держпромі готовий на 70% (фото)

Фото: Сергей Козлов / KHAKIV Today 
З даху Держпрому відкривається мальовничий вид на місто. Наприкінці серпня потрапити туди зможе кожен охочий.

Шлях на оглядовий майданчик займе 30 секунд.

У 12-поверховому шостому під'їзді Держпрому триває ремонт. На даху до Дня Незалежності готуються відкрити оглядовий майданчик. Для цього реставрують під'їзд, змінюють ліфт і готують дах, де є внутрішнє приміщення і відкритий майданчик на 130 квадратних метрів.

"Якщо говорити про саму майданчик, то вже там виконано 70% робіт. Зараз кімната перед виходом на сам оглядовий майданчик практично готова. На оглядовому майданчику залишилась металева огорожа, ми ще скляну додамо з метою безпеки, обробимо фасад і покладемо плитку. Уже купили, встановимо бінокль, щоб можна було подивитися не тільки оком десь тут ближче, а й далі ", — повідомив директор обласного комунального виробничо-експлуатаційного підприємства" Держпром "Микола Чехунов.

За словами представника підрядника Ярослава Нирки, будівельники мають здати проект до 1 серпня.

"На даху — відкритий майданчик площею близько 130 квадратних метрів, і є внутрішнє приміщення, закрите від опадів, там буде виставковий центр. По всьому периметру парапету буде стояти прозоре скло висотою 1 метр 40 сантиметрів" — пояснив представник підрядника.

Вид с крыши Госпрома. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Вид з даху Держпрому. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

В очікуванні великої кількості туристів у Держпромі вирішили замінити ліфт. Всередині він залишиться таким, як раніше, за планом. Повернеться на роботу і ліфтер.

"Ліфт робимо новий, але все зберігаємо в попередньому вигляді. Ми вже отримали ліфт, йдуть монтажні роботи з його встановлення, шахту практично закінчили. Крім ліфта, реставруємо сам під'їзд і вхідну групу", — розповів директор "Держпрому" Микола Чехунов.

Директор компанії "Харьковліфт-1" Анатолій Васильєв уточнив, новий ліфт здолає 12 поверхів Держпрому (це майже 20-поверховий житловий будинок) за 30 секунд. Він зможе перевезти одночасно 16 чоловік.

"Ліфт, який ми міняємо, виробив свій ресурс. Він зараз може підняти 700 кілограмів, у нового буде 1265 кілограм. Швидкість збільшена в 2,5 рази. На висоту більше 50 метрів ліфт підніметься приблизно за 30 секунд. Всередині він буде повністю автентичним: обшивка, дзеркала і двері кабіни, шахти ", — повідомив Анатолій Васильєв.

Вид с крыши Госпрома. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Вид з даху Держпрому. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

З даху Держпрому добре видно площа Свободи і центр Харкова.

"До 30-річчя незалежності України ми готуємо особливий подарунок для всієї Харківської області. Про оглядовий майданчику на Держпромі говорили вже давно, і дуже приємно, що нарешті ми втілюємо проект в життя. Держпром — одна з пам'яток архітектури Харківської області, і тепер він стане справжнім "магнітом" для туристів. Адже гості міста зможуть піднятися на дах першого хмарочоса України і побачити з висоти площу Свободи і Харків ", — розповіла голова Харківської облдержадміністрації Айна Тимчук.

Вид с крыши Госпрома. Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Вид з даху Держпрому. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Нагадаємо, на облаштованому оглядовому майданчику буде бінокль і лавки. В середині травня там готувалися виконувати оздоблювальні роботи. Згодом на даху Держпрому планують зробити круговий оглядовий майданчик.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.