Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків хоче взяти у кредит 75 мільйонів євро на придбання трамваїв у Ярославського

Дослідний зразок трамвая обіцяють показати у вересні.

Гроші на купівлю трамваїв Харкову може дати Європейський інвестиційний банк.

На сайті ЄІБ опублікований проєкт про інвестицію 75 мільйонів євро у нові трамваї і супутню інфраструктуру в Харкові. Це потрібно, щоб модернізувати і підвищити ефективність міської мережі електротранспорту.

"Інвестиції, профінансовані у рамках операції, підвищать якість і стійкість громадського транспорту в Харкові і позитивно вплинуть на місцеву економіку. Очікується, що інвестиції принесуть соціально-економічні вигоди і заощадять час у дорозі, експлуатаційні витрати транспорту і витрати на дорожньо-транспортні пригоди", — йдеться у повідомленні Європейського інвестиційного банку щодо проєкту.

У ЄІБ вважають, що проєкт матиме позитивний вплив на навколишнє середовище (зниження шуму і викидів парникових газів), у результаті очікуваного переходу пасажирів з особистих автомобілів на екологічно безпечні види громадського транспорту.

Згідно з проєктом, Європейський інвестиційний банк оцінює суму передбачуваного фінансування у 75 мільйонів євро. Орієнтовна суму загальної вартості становить 100 мільйонів євро. Про яку кількість рухомого складу йдеться, у документах не сказано.

Нагадаємо, у лютому секретар Харківської міськради Ігор Терехов обіцяв, що в місті налагодять виробництво трамваїв на базі індустріального парку "Екополіс ХТЗ". Тоді він говорив, що у вересні покажуть дослідний зразок трамвая. Наприкінці квітня Ігор Терехов запевняв — Харків візьме перші трамваї, вироблені на базі заводу ХТЗ. За словами секретаря міськради, інші міста стоять у черзі на ці трамваї. 
 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.