Харків допомагає військовим та біженцям. Куди перерахувати гроші?
Багато харків'ян зараз шукають можливість допомогти армії та благодійним організаціям, які збирають гроші для вимушених переселенців. Така можливість є, причому допомога потрібна не лише матеріальна/
KHARKIV Today зібрав найвідоміші ініціативи, всеукраїнські та локальні харківські, які підтримують армію та переселенців.
Допомога армії
Наразі, на відміну від 2014 року, українська армія отримує достатньо фінансування, є також допомога від закордонних партнерів у вигляді постачання озброєння. Проте волонтерські організації продовжують збирати гроші. Навіщо це робити? Як пояснили KHARKIV Today волонтери, через бюрократичну тяганину між виникненням певної потреби та закупівлями минає досить довгий час, а волонтери можуть купити та привезти все швидко. До того ж у разі військової загрози зайвих грошей в армії не буває.
"Повернись живим"
Один із найавторитетніших українських фондів. Допомагають армії з 2014 року за різними напрямками: покупка та ремонт техніки, шпиталі, навчання військових, підтримка ветеранів.
"За роки існування небайдужі українці підтримали Фонд на 186 мільйонів гривень. Кошти благодійників були використані на більш ніж 950 тепловізорів, понад 1500 планшетів з програмним забезпеченням для артилеристів ГРК "Броня – Armor", 230 квадрокоптерів, 45 мобільних комплексів спостереження понад 60 автомобілів для військових", — кажуть волонтери.
Фонд приймає допомогу у всіх валютах, навіть у біткоїнах. А нещодавно волонтери спільно з "Видавництвом Марка Мельника" придумали, як перерахувати на потреби армії ковідну тисячу Реквізити фонду "Повернись живим"
Армія SOS
Ще одні досвідчені благодійники, які працюють із армією вісім років. Останнім часом зосередили сили на повітряній та радіотехнічній розвідці, а також системах управління та вогневого ураження.
"Завдяки Вашим активним вкладам у ці дні, які можуть сміливо зрівнятися з активністю 2014 року, додатково до наших запасів з початку тижня ми вже закупили більше 60 планшетів, 100 карт пам'яті, 100 захисних чохлів, 10 приставок для МАПА на великому екрані", — кажуть волонтери.Реквізити фонда Армія SOS
Харків із тобою
Благодійний фонд працює за багатьма напрямками: організація фестивалів, боротьба з коронавірусом та онкозахворюваннями, поповнення лікарняних бібліотек. Але останніми днями волонтери зосередилися на закупівлі необхідної техніки та озброєнні для фронту. Наприклад, за останні дні фонд збирав гроші на приціл для снайперської гвинтівки та дизельний генератор.
Реквізити фонду "Харків з тобою"
Окрім великих фондів є окремі волонтери, які допомагають окремим підрозділам. Наприклад, Юрій Немикін збирає гроші на будматеріали та запчастини для військових в ООС, а також людям, які живуть у населених пунктах на лінії розмежування, Артем Фісун возить на лінію розмежування запчастини для техніки та продовольство для військових, а також допомагає теробороні, приблизно таке саме напрямок діяльності та в Олега Абрамичева та Івана Діденка. Ігор Черняк оголосив про відновлення роботи групи "Сила Допомоги" та збирає гроші на спорядження, техніку та ліки.
Реквізити волонтерів:
Юрій Немикін 4731 2196 4126 8184
Артем Фісун 4731 2191 2008 7824
Олег Абрамичев 5363 5423 2045 1660
"Сила Допомоги" 5168 7456 1030 6760
Іван Діденко 5168 7422 1895 7029
Крім того, передати гроші на допомогу армії можна волонтерам, які чергують біля намету "Все для Перемоги" на площі Свободи. Нині потрібен господарський інвентар: лопати, цвяхи, троси, сокири, шуруповерти, домкрати.
Якщо немає можливості перерахувати гроші, можна допомогти армії своєю працею. Волонтерській групі "Берегиня" потрібні добровольці, щоб плести маскувальні сітки для армії. Щоб записатися, можна надіслати повідомлення волонтерам на їхню сторінку у Facebook.
Допомога цивільним
Окрім фондів, що зосереджені на допомозі військовим, є чимало таких, що займаються підтримкою цивільного населення, яке постраждало від військових дій.
Північ SOS
Організація працює з 2014 року та займається допомогою тимчасово переміщеним особам, розподілом гуманітарної допомоги. Волонтери надають медичну та психологічну допомогу постраждалим, а також евакуацією людей із зони конфлікту.
Крім матеріальної допомоги, можна допомогти організації самотужки — фонд якраз шукає волонтерів.
"Станція Харків"
Найстаріша харківська волонтерська ініціатива. Активісти працюють з 2014 року, саме вони зустрічали на вокзалах перших біженців із Донецької та Луганської областей та допомагали їм облаштуватись у тимчасових притулках, а також розпочати нове життя у Харківській області.
Наразі в організації знову заявляють про те, що потрібна допомога. До Харкова їдуть мешканці Станиці Луганської, Щастя та інших населених пунктів, які потрапили під обстріл. Для них, крім грошей, потрібні ковдри, постільна білизна, кухонне начиння та засоби гігієни. Дізнатися подробиці можна за тел: 0 800 408 400