Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків бронює по світу обладнання для опалювального сезону

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Місту потрібні когенераційні установки.

Харків продовжує готуватися до наступного опалювального сезону.

Місту потрібно децентралізувати системи тепло-, водо- та енергопостачання, аби вони могли працювати навіть під час блекаутів, які трапляються через російські обстріли. У міській владі запевняють, що ведуть перемовини про допомогу у децентралізації таких систем із партнерами. Зокрема, на закупівлю обладнання кредитні кошти готовий надати Харкову Європейський банк реконструкції та розвитку.

"Нам потрібно децентралізовувати. І ми працюємо, дуже серйозно працюємо по децентралізації енергозабезпечення, теплозабезпечення і водозабезпечення. Важко [на питання, чи виходить — ред.], але вийде, я впевнений. Є процеси, є перемовини, є обіцянки, практичні дії. Ми дуже багато з нашими партнерами по цьому напрямку йдемо. Крім цього, я домовився взяти певні кошти, кредитні кошти в Європейському банку реконструкції та розвитку. І ми підпишемо цю угоду, щоб ми мали можливість закупити необхідне устаткування", — сказав міський голова Ігор Терехов у випуску проєкту "Слава+".

У місті готуються до встановлення модульних котелень. Окрім цього, Харків забронював у світових виробників когенераційні установки (це комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії) — і ті, що є в наявності, і ті, що ще будуть виготовляти протягом найближчих двох місяців.

"Крім цього, ми не сидимо, склавши руки, а вже працюємо. Ми вже заливаємо фундамент під майбутні модульні котельні, ми підводимо мережі, щоб заживити все це, щоб це працювало. Когенераційне устаткування — ми пропрацювали зі всіма світовими виробниками, де взяти. Крім того, хочу сказати: забронювали це обладнання. Під нас заброньовано воно, бо воно ж виготовляється дуже довго. Ми забронювали те устаткування, яке є, і те устаткування, яке вони можуть виготовити протягом одного-двох місяців, не більше. У нас залишилося дуже мало часу, і нам потрібно все це зробити", — розповів Терехов.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові для підготовки до опалювального сезону перегрупують міський бюджет та візьмуть гроші у Європейського банку реконструкції та розвитку. Місто хоче встановити мінікотельні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.