Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Карантин для невакцинованих. Як у Харкові працюватимуть ресторани, спортзали і театри

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
З наступного понеділка без сертифікату — нікуди.

З 6 грудня для походу до театру, кіно, ресторану чи спортзалу потрібно мати сертифікат про щеплення проти коронавірусу, довідку про одужання чи негативний ПЛР-тест. Правило поширюється для усіх, кому виповнилося 18 років.

Харківські спортзали і театри готуються до життя за новими правилами: розвішують оголошення у холі про необхідність щеплення та розсилають постійним відвідувачам попередження. Ресторатори готувалися до такого повороту подій півроку тому і щепили всіх співробітників.

Карантин для невакцинованих

Минулого року підприємці втрачали великі гроші через локдауни та виходили на мітинги з вимогою дозволити працювати. Цього року уряд України, на відміну від, наприклад, уряду Австрії, вирішив карантин поки що не вводити. Але, за прикладом усієї Європи, у нас теж обмежують права тих, хто не хоче робити щеплення проти коронавірусу.

Харківська область за показниками входить до "жовтої", найм'якшу зону карантину. Темпи захворюваності пішли на спад у порівнянні з жовтнем-початком листопада, але у Міністерстві охорони здоров'я вирішили про всяк випадок запровадити нові обмеження.

З 6 грудня для відвідування кінотеатрів, театрів, спортивних залів і клубів, ресторанів та кафе у Харкові необхідно мати один із цих документів:

  • "жовтий" COVID-сертифікат або паперова довідка 063-О (чинні 30 днів);
  • "зелений" COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
  • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену (чинний 72 години);
  • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

"Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів і медичну систему, адже у стаціонари здебільшого потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення", — таку причину назвав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Поки що харків'яни у соцмережах обурюються новими правилами і навіть закликають бойкотувати заклади, де вимагатимуть сертифікати про вакцинацію, заклади готуються жити по-новому.

Ресторатори пишуть міністру

У міських закладах вже з'являються попередження про те, що невдовзі відвідувачам знадобляться довідки. У басейні на Пушкінській клієнтам надсилають попередження.

"Для входу дорослим потрібно показувати сертифікат або телефон із "Дією". Дітям вхід вільний", — попереджають в адміністрації.

оголошення

У дитячо-юнацькій спортивній школі на ХТЗ вирішили вчинити радикальніше і попередили батьків, що з 6 грудня їм вхід до будівлі школи буде заборонений. У звичайних спортзалах поки ніяких оголошень немає і про майбутнє нововведення тренери та адміністратори говорять ухильно. Враховуючи те, що багато спортклубів таємно працювали навіть під час жорстких локдаунів, завзяття у перевірці сертифікатів вони не проявлятимуть.

"У нас тут усі постійні клієнти, ми їх знаємо, хто перехворів, а хто щепився, тому ніхто не буде кожного разу при вході показувати "Дію". У тих, хто вперше прийшов, звичайно, запитають на ресепшені", — каже Дмитро, тренер з фітнесу в одному зі спортклубів на Північній Салтівці.

На сайті кінотеатрів при покупці квитка на сеанс наступного тижня висвічується попередження про те, що із собою необхідно мати сертифікат про вакцинацію або довідку про тест/одужання. У Оперному театрі не чекають, поки глядачі приступлять до купівлі квитків і надсилають постійним клієнтам повідомлення у месенджери.

оперный

"Краще показувати сертифікат через "Дію", бо у паперовому немає коду. Але якщо є лише паперова довідка, то треба брати із собою паспорт чи інший документ", — кажуть в адміністрації театру.

Ресторани готувалися до таких заходів ще з літа. Як писав KHARKIV Today, у багатьох закладах вже до вересня щепили всіх співробітників. В одному з ресторанів, "Альтбір", навіть працював пункт вакцинації, там за два місяці щепилося більше 2 тисяч чоловік. Але щодо клієнтів, у дирекції поки не впевнені, чи варто змушувати офіціантів перевіряти їхні сертифікати.

"У постанові незрозуміло, хто відповідає за те, що сертифіката немає? Людина, яка прийшла без сертифіката або тесту чи компанія? Поки що мої юристи на це питання не знайшли відповіді, тому поки що питання це моніторимо", —  розповів KHARKIV Today директор директор "Альтбіра" Сергій Коваленко.

Міністр охорони здоров'я на одній із пресконференцій говорив про те, що відповідати має адміністрація закладу, але жодних документів, які б підтверджували його слова, юристи ресторану не знайшли. За словами Сергія Коваленка, ні у нього, ні у його співробітників немає законних повноважень перевіряти у відвідувачів будь-які документи, бо згідно із законом на це мають право поліцейські та деякі інші уповноважені держслужбовці.

У ресторані збираються звернутися до Міністерства за роз'ясненнями, а доки відповідь не прийде, працюватимуть по-старому.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.