Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Карантин для невакцинованих і нові зарплати. Що чекає на Харків у грудні?

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
До Нового року харків'яни отримають нові зарплати, пенсії, податки та правила життя в умовах карантину.

Останній місяць 2021 року буде багатим на новації. Зростають зарплати та пенсії, водночас підвищуються податки та посилюються карантинні правила.

У грудні вакцинація стане обов'язковою практично для всіх, хто має намір ходити на роботу та вести активне соціальне життя. Пом'якшити пігулку в уряді вирішили підвищенням зарплат та пенсій, а також додатковими виплатами за вакцинацію.

1. Підвищення пенсій, зарплат та податків

З 1 грудня в Україні підвищується прожитковий мінімум. Для різних категорій передбачено різні суми:

  • для дітей до 6 років — 2 100 гривень;
  • для дітей 6 – 18 років — 2 618 гривень;
  • для працездатних осіб — 2 481 гривня;
  • для осіб, які втратили працездатність — 1 934 гривні.

Від розміру прожиткового мінімуму залежить розмір виплат малозабезпеченим сім'ям, матерям-одинакам, соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію — доходи цих людей теж зростуть.

З 1 грудня зростає мінімальна зарплата та пенсія. Зарплата підвищується на 500 гривень, платити менше ніж 6 500 гривень в Україні заборонено. На жаль, разом із мінімалкою зростає і єдиний соціальний внесок, з грудня він становитиме 1430 грн у місяць.

Незначно підвищаться пенсії. Мінімальні виплати для пенсіонерів віком від 65 років, у яких є стаж 30 (жінки) або 35 років (чоловіки) з 1 грудня становитимуть 2 600 грн (+200 грн.). Для пенсіонерів з повним страховим стажем молодше 65 років пенсія зросте з 1 854 грн до 1934 грн.

Максимальний розмір пенсії буде також перераховано та збільшено на 800 гривень — до 19 340 грн.

2. На роботу із щепленням

Незабаром без сертифікату про вакцинацію не можна буде з'явитися на роботу не лише вчителям та працівникам органів влади, а й іншим службовцям.

З 9 грудня співробітникам соціальної сфери, установ захисту прав дітей, реабілітаційних центрів, стратегічних для держави підприємств, таких як "Укрпошта" та "Укрзалізниця", потрібно зробити хоча б одне щеплення проти коронавірусу, інакше їх усунуть від роботи без збереження зарплати.

вакцинация
Вакцинація стане більш затребуваною. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Обов'язково потрібно зробити щеплення співробітникам восьми держпідприємств: "Конструкторського бюро "Протон", "Заводу ім. Малишева", ХКБ ім. Морозова, Конструкторського бюро з двигунобудування та Агрегатного КБ, а також ремонтного заводу в Балаклії та приладобудівного заводу в Ізюмі.

Виняток зроблять для тих, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень.

3. Сертифікат у кіно

Ще раніше, з 6 грудня, без сертифікату про вакцинацію не можна буде піти у кіно, театр, спортзал, кафе, поїхати автобусом до іншої області. Втім, сертифікат може замінити ПЛР-тест або довідка про одужання від ковіду.

З наступного понеділка також скорочується термін дії "жовтого" сертифіката, який дають після одного щеплення. Раніше з ним можна було жити півроку, відтепер — 30 днів. Це логічно, адже більшість вакцин розраховані на те, що другий укол буде зроблено не пізніше ніж через місяць.

5. Гроші за щеплення

Щоб трохи втішити громадян, які зажурилися від карантинних обмежень, у Кабміні вирішили преміювати їх за щеплення проти коронавірусу. З 19 грудня через додаток "Дія" тим, хто зробив дві дози вакцини, нараховуватимуть бонуси у розмірі 1000 гривень, які можна буде витратити на похід до театрів, музеїв, кіно чи спортзалів або на подорожі всередині країни потягом чи літаком.

театр
Щеплених заохотять походом до театру. Фото: KHARKIV Today

"Громадянин може скористатися нарахованою сумою протягом чотирьох місяців з дня надходження коштів. У разі невикористання суму буде повернуто державі", — попереджають в уряді.

Роздавати віртуальні купони на поїздки та культпросвіт обіцяють увесь наступний рік.

4. Багато вихідних

Грудень — один із найсвятковіших місяців в Україні, тому, як завжди, на нас чекає багато вихідних та скорочених робочих днів.

25 грудня припадає на суботу, тому на харків'ян чекає одразу три вихідні: відповідно до Кодексу законів про працю України, відбувається автоматичне перенесення вихідного дня на понеділок, 27 грудня. А напередодні Різдва передбачено скорочений робочий день.

Ще один такий короткий день буде 31 грудня, а потім на нас чекає одразу три вихідні, але це вже буде у січні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.