Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Кабмін не дозволив виселяти вразливі категорії переселенців

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Уряд вніс зміни у Порядок формування фондів житла.

Переселенці із вразливих категорій можуть мешкати у місцях для тимчасового проживання під час воєнного стану та ще пів року після його скасування.

29 березня на засіданні Кабінету міністрів України ухвалили рішення про внесення змін у Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання переселенців (затверджений постановою від 29 квітня 2022 року). Згідно із рішенням, на переселенців із вразливих категорій не буде поширюватися обмеження щодо строку проживання у тимчасовій домівці.

"Ця постанова має на меті надати окремим категоріям ВПО додаткові гарантії щодо недопущення їх примусового виселення із житла для тимчасового проживання у період дії воєнного стану і протягом 6 місяців після його припинення або скасування. Таким чином, на внутрішніх переселенців, які належать до вразливих категорій громадян, не буде поширюватись обмеження щодо терміну проживання, яке передбачене абзацом восьмим частини 1 статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", — пояснили у Кабміні.

Проєкт документа розроблювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. У Кабміні зазначили, що за допомогою змін, які внесли, посилять гарантії правового та соціального захисту переселенців.

Зазначимо, до вразливих категорій переселенців віднесені:

  • люди з інвалідністю,
  • люди старше 60 років,
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування,
  • батьки, які самостійно виховують дитину,
  • родини військовослужбовців, які беруть участь у бойових діях,
  • багатодітні та малозабезпечені родини.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області зареєстровано 528 000 внутрішньо переміщених осіб. Із них до 1 березня фінансову допомогу на проживання отримували 320 000 людей. Проте після зміни порядку отримання такої допомоги гроші стали отримувати у 2,7 раза менше людей — 118 000.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.