Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ізюмський митрополит-утікач може очолити монастир у Росії

Митрополит Єлисей (праворуч) і підозрюваний у держзраді Віталій Ганчев (ліворуч). Фото: скрин.
Московський монастир хочуть віддати одному з трьох митрополітів, на яких Україна наклала санкції.

На "посаду" претендують троє митрополітів-утікачів, які перейшли на бік Росії. 

Це митрополит ізюмський Єлісєй (Іванов), митрополит Івано-франківський Серафим (Залізницький) і митрополит роменський Іосіф (Масленніков). Когось одного з утікачів планують призначити настоятелем монастиря в Московській області, повідомляє "Лівий берег".

"Мета – показати приклад для архієреїв УПЦ МП (особливо на окупованих територіях), які не поспішають переходити в РПЦ. Мовляв, біжіть до нас, не кинемо", - пише головред "ЛБ" Соня Кошкіна.

Нагадаємо, колишній митрополит Ізюмський Єлісєй (Іванов) під час окупації Харківщини благословляв "очільника" окупаційної адміністрації Віталія Ганчева. Під час осіннього контрнаступу ЗСУ обидва збігли у Бєлгородську область.

Митрополит відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні. Про це він заявив у коментарі, наданому одному із пропагандистських російських каналів. У вересні 2022 року Єлисєя помітили в Росії, наприкінці листопада його позбавили звання "Почесний громадянин Ізюма". Наприкінці 2022 року Єлисей за поданням СБУ потрапив під санкції РНБО України. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.