Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ізюм чекає на світло: перші прогнози про відновлення елетроенергії

Ізюм. Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Понад пів року Ізюм виживає без комунікацій.

Після подачі електроенергії в Ізюмі зможуть відновити і водопостачання. 

Енергетики почали роботи з відновлення електромережі в Ізюмі. Роботу ускладнює замінування опор та мереж. Про це розповів заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

"Щодо ситуації з комунальним господарством. На сьогоднішній день роботи з відновлення електрики в громаді ведуться. Очікуємо, що до міста надійде електричний струм, наприкінці цього тижня або ж наступного тижня. Тому що роботи весь час для "Харківобленерго" ускладнюються тим, що опори і мережі дуже-дуже потужно заміновані. Також ідуть роботи щодо відновлення до громади постачання газу. Якщо буде електрика,  буде в місті водопровід і запрацює каналізація", — пояснив чиновник. 

Раніше Мацокін говорив, що рішення щодо опалення багатоповерхівок буде прийматися індивідуально, виходячи з того, які котельні залишились, а які можна відновити. Повністю зруйнована центральна котельня, тому центр міста опалювати не будуть.

Попри руйнування в Ізюмі, туди повертаються люди. Одніщоб законсервувати своє майно, інші — збираються залишатися на зиму. 

"Люди повертаються, я б їх поділив на дві категорії. Ті, які повертаються, щоб подивитися на своє майно і визначитися, чи можуть вони далі у своїх помешканнях жити сьогодні, чи треба їх законсервувати, скажемо так, до весни. І ті, хто повертається, облаштовують сьогодні своє життя і планують зимувати в громаді. Але я ж кажу, що це в багатьох випадках залежить, точніше, конкретно залежить від наявності газу і світла", — поінформував чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зима близько. Хто в Харківській області цього року буде з теплом?

Ізюмчани неохоче погоджуються на евакуацію. Вони готові до останнього чекати на відновлення комунікацій.  

"Люди приходять до виконавчого комітету і пишуть заяви, щодо того, що вони хочуть евакуюватися. Коли вони прибувають до Харкова, то там їм пропонують жити в Харкові в гуртожитках і також пропонується виїжджати за межі Харківської області. Поки ажіотажу навколо цього питання немає. Прошу звернути увагу на те, що у нас все-таки проблеми з комунікацією. Немає сталого звʼязку, інформацію розповсюджуємо через голів квартальних комітетів відповідальних за роздачу гуманітарної допомоги. Я думаю, що все-таки це питання, скоріше за все, люди відкладають, вони чекають. Зараз у нас люди в багатоповерхівках в центрі міста не живуть, вони переселилися всі в одноповерхові будинки і там живуть по 1-2 родині. Люди чекають, як буде вирішене питання зі світлом і газом, тому що це суттєво вплине на їхнє рішення щодо евакуації", — розповів Мацокін.  

Нагадаємо, через значне руйнування житлових будинків та настання холодної пори року, невдовзі з Ізюму обіцяють провести безкоштовну евакуацію всіх охочих. Розселяти людей планують у Харківській, Полтавській та інших областях України.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.