Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Із будівлі міськради не демонтують дошку Кушнарьову

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Активісти обіцяють, що дошку приберуть "невідомі патріоти".

У міськраді не планують демонтувати дошку колишньому міському голові.

Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" звернулися до Харківської міської ради щодо демонтажу меморіальної дошки ексмеру Харкова Євгену Кушнарьову. Дошка знаходиться на фасаді будівлі міськради, текст на ній написаний російською мовою. Проте у міськраді демонтувати дошку відмовилися.

"Прийшла відповідь, що з фасаду Харківської міської ради не будуть проводити демонтаж російськомовної дошки українофобу Євгенію Кушнарьову. Шкода. Тепер це буде робота для "невідомих патріотів", — зазначили у Telegram-каналі "Деколонізація. Україна".

Відповідь щодо демонтажу надав директор Департаменту адміністративно-господарчої діяльності Харківської міськради Василь Дашутін. У Telegram-каналі "Деколонізація. Україна" навели частину відповіді, де сказано, що законодавство не покладає обов'язків на органи місцевого самоврядування демонтувати пам'ятні знаки з текстом недержавною мовою.

"Проте у Законі України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та інших актах законодавства не містяться норми щодо застосування державної мови в інших сферах культури, зокрема в монументальному мистецтві, а також не передбачено обов'язків органів місцевого самоврядування здійснювати демонтаж пам'ятних знаків, що потенційно є об'єктами культурної спадщини (монументального мистецтва), які виконані недержавною мовою", — пояснив Дашутін.

Нагадаємо, Кушнарьов був мером Харкова із 1990 до 1996 року, головою адміністрації президента із 1996 до 1998 року. У 2000 році очолив Харківську обласну держадміністрацію, у 2004 році — Харківську облраду. Був одним із лідерів "Партії регіонів".

з
Скрин: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, начальника ХОВА просять демонтувати пам'ятник солдату у Харкові. Пам'ятник воїну-визволителю стоїть поряд зі станцією метро "23 Серпня".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.