Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Начальника ХОВА просять демонтувати пам'ятник солдату у Харкові

Фото: "Деколонізація. Україна"
Активісти надіслали звернення Олегу Синєгубову.

У центрі Харкова досі стоїть радянський солдат.

Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" звернулися до начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова із проханням демонтувати пам'ятник воїну-визволителю поряд зі станцією метро "23 Серпня".

"Надіслали звернення до голови Харківської ОВА з проханням видати розпорядження про демонтаж пам'ятника радянському солдату біля станції метро 23 Серпня, як ворожого тоталітарного маркера. Сподіваємося на розуміння контексту та правильне рішення", — повідомили у Telegram-каналі "Деколонізація. Україна".

Зазначимо, пам'ятник воїну-визволителю встановили у 1981 році. Він знаходиться на розі проспекту Науки та вулиці 23 Серпня. Присвячений радянським воїнам. У 2009 році його реставрували, гроші на це виділяла проросійська "Партія регіонів". У 2013 році пам'ятник внесли до Держреєстру нерухомих пам'яток України (охоронний номер 1816-Ха).

Як писав KHARKIV Today, у липні 2023 року неподалік станції метро "23 Серпня" у Харкові демонтували радянську символіку. На двох пілонах, розташованих біля пам'ятника воїнам часів Другої світової війни, були нанесені дати початку та закінчення війни (1941 і 1945), а також розміщені ордени СРСР. Однак пам'ятник воїну-визволителю залишився стояти.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.