Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ігор Терехов попросить СБУ перевірити місце проживання деяких депутатів

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Є підозра, що частина депутатів міськради виїхали в Росію, Білорусь та Абхазію.

Харківський міський голова Ігор Терехов збирається звернутися до Служби безпеки України щодо надання інформації про місцеперебування деяких депутатів Харківської міської ради.

Про це Терехов повідомив на позачерговій сесії міськради 28 лютого. На сесії виникло питання щодо місцеперебування депутата Володимира Плетньова, колишнього голови "Партії Шарія"

"Чи є якась процедурність позбавлення мандату депутата, який латентно підтримує Російську Федерацію? Пів міста зруйновано, він собі щось там робить. Я, до речі, хочу звернутись до колег, які були в тій партії — що вони скажуть про свого колегу, голову фракції. Це дуже показово, що голова фракції це робить. Як це може бути? Я думаю, що треба позбавляти таку людину мандата депутата", — заявив депутат Олег Абрамичев.

Ігор Терехов сказав, що процедурність питання щодо позбавлення мандату депутатів, які підтримують Росію, розгляне юридичний департамент. Також щодо знаходження деяких депутатів Харківської міськради виступив депутат Ігор Черняк. За його словами, є депутати, які навіть під час війни перебувають в Білорусі або Росії та мають доступ до рішень міської ради та персональних даних.

"Є проблема велика, оскільки є всі підстави вважати, що певні депутати зараз знаходяться не просто за межами території України, а знаходяться на території Білорусі або Російської Федерації. І частина цих депутатів не приймає участі в засіданні, а частина цих депутатів приймає. Тому я думаю, що ми як Харківська міська рада можемо звернутися до уповноважених органів, щоб нам все ж таки надали інформацію щодо того, хто де перебуває, і я думаю, що це рішення, яке буде відповідати регламенту — щоб ті люди, які знаходяться на території, Бог його знає, хто сидить там поруч, хто отримує доступ до проєктів рішень, даних, персональних даних, із певними депутатами. Я вважаю, що у нас є всі підстави для того, щоб позбавити цих депутатів можливості приймати участь у засіданнях міської ради", — зазначив Ігор Черняк.

На це мер пообіцяв відреагувати.

"Я сьогодні направлю листа відповідного до Служби безпеки України, що стосується перебування деяких депутатів — де вони є. Може, їм руку тягнуть. Не знаю, побачимо", — зазначив Терехов.

У цей час слово попросив Володимир Плетньов, колишній голова фракції "Парті Шарія", якого не могли знайти на сесії. 

плетньов
Володимира Плетньова звинувачують в тому, що він втік до Абхазії. Фото: Сергій Козлов

"По-перше, я не почув вашого питання. Тому відповідаю. Ані в Росії, ані в Білорусі я не знаходжуся. У Харківській області. Більш конкретно не скажу вам. З метою безпеки", — сказав Плетньов.

Плетньов розповів про свою помічницю Ірину Карась, яку, за його словами, намагаються звільнити з комунального підприємства "Комплекс з вивозу побутових відходів", аби "помститися Анатолію Шарію", та попросив Терехова втрутитися в ситуацію.

"Я не буду розказувати, шановні пані та панове, яке значення для нас усіх мають наші помічники, яку роботу вони для нас проводять. Одна з моїх помічників депутата, Ірина Карась, багато років працює в КП "Комплекс з вивозу побутових відходів". Учора до директора КП, Артикуленка Олексія Вікторовича, прийшли два чоловіки. Один із них раніше працював у ЗМІ "Шарій.нет", був звільнений з ганьбою, і тепер, даби помститися Анатолію Шарію, він вирішив дуже оригінально це зробити. Прийшов і сказав: "Або Ірина Карась пише заяву, що складає з себе повноваження помічника депутата Плетньова, або звільняйте її з КП". І на таку розтяжку поставили. Загрожує якимсь резонансом у своєму ЗМІ, яке ніхто не читає. Я прошу вас, Ігор Олександрович, втрутитися в ситуацію. Це для мене особисто стосується. Жінка пропрацювала багато років у КП. Вона на гарному рахунку там знаходиться. Я прошу вас втрутитися, щоб не було травлі помічника тільки тому, що вона помічник", — сказав Плетньов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із Харківської міськради пішов депутат

Мер Харкова запитав Плетньова, чи є Ірина Карась членом "Партії Шарія" та чи роздавала гуманітарну допомогу з логотипом Шарія, й зазначив, що Служба безпеки України з'ясує це. Плетньов заявив, що сам роздавав "гуманітарку" під прапором Шарія, "але у перший день війни", потім він виїхав з міста, оскільки, за його словами, отримував погрози своїй родині.

Далі слово попросив колишній член "Партії Шарія" та депутат міськради Микита Роженко.

"Питання до депутата Плетньова. А яку він веде депутатську діяльність з Абхазії?", — запитав Роженко.

Плетньов на це відповідати не став, оскільки Роженко "не має жодного відношення до депутатського корпусу". Ігор Терехов припустив, що Плетньов не має проукраїнської позиції, оскільки утримався від голосування за звернення міськради до Міжнародного олімпійського комітету щодо недопущення участі російських і білоруських спортсменів в Олімпійських іграх та Азійських іграх.

"Ви у себе там у "Шарії" з'ясуйте свої питання. Що стосується вашого голосування, що стосується вашої позиції, а вона, мені так здається, не проукраїнська, бо зараз було голосування, коли ми усі разом, незважаючи на різні політичні партії, голосували за те, щоб звернутися, щоб не допускати російських та білоруських спортсменів до Олімпійських та Азіатських ігор, а ви утрималися. Що це за позиція?", — сказав Терехов.

Питання, швидше за все, було риторичним, бо виправдовування депутата Плетньова головуючий слухати не став і не дав йому слова для виступу. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.