Голову ВЛК та трьох його спільників судитимуть на Харківщині
Голова ВЛК однієї з лікарень Харківської області зі спільниками допомагали військовозобов’язаним ухилятися від призову.
Новобаварська окружна прокуратура м. Харкова направила до суду обвинувальні акти стосовно голови військово-лікарської комісії за фактом службового підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України), а також стосовно двох членів ВЛК та співробітника лікарні за фактом складання та використання завідомо підроблених офіційних документів (ч. 2, 4 ст. 358 КК України).
Лікарі за гроші видавали громадянам призовного віку висновки лікарів, акти дослідження здоровʼя та довідки ВЛК про визнання їх непридатними до військової служби за станом здоров’я. Таким чином військовозобов’язані отримували право на звільнення від призову.
При цьому частина військовозобов’язаних навіть не прибувала для проходження ВЛК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Начальник військкомату у Харкові та голова ВЛК допомагали ухилянтам
"Комунікація між медиками і "клієнтами"-ухилянтами велась через третіх осіб. Посередники, чоловік і жінка, домовлялись з військовозобов’язаними щодо деталей "угоди" та називали ціну. Вона коливалась від 3 до 5 тис. доларів США. Учасники оборудки пропонували свої "послуги" навіть тим особам, які дійсно за станом здоров’я не мали проходити військову службу", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.
Під час обшуків за місцями роботи та проживання обвинувачених виявлено та вилучено понад 30 тис. доларів США, чорнові записи, медичні документи та інші докази протиправної діяльності.
Обвинувальний акт розглядатимуть у Нововодолазькому районному суді Харківської області.
Голові лікарської комісії загрожує обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, іншим трьом обвинуваченим — до двох років обмеження волі.
Також до суду направлено обвинувальні акти стосовно двох посередників. 37-річний чоловік обвинувачується за фактами одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, поєднаного з вимаганням такої вигоди, а також незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами, незаконного носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу (ч. 3 ст. 369-2 ч. 1, 2 ст. 263 КК України).
Жінці інкримінують одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Як писав KHARKIV Today, завідувачка відділення Нововодолазької центральної лікарні допомагала чоловікам призовного віку отримати довідки про інвалідність.