Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

26 лютого, 2021 - 11:36

Гендиректор "Укроборонпрому" приїжджав до Харкова: про що йшла мова

Юрий Гусев (справа). Фото: Юрий Гусев / Facebook
У Харкові пройшла виїзна нарада "Укроборонпрому" і Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

На Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві обіцяють відновити стале виробництво літаків для держзамовлення і на експорт.

25 лютого генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв і віце-прем'єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський приїжджали до Харкова на галузеву нараду. Про це повідомили в "Укроборонпромі".

Гусєв озвучив кілька стратегічних завдань з авіабудування: ефективне проходження процесу корпоратизації і створення галузевих субхолдингів, відновлення серійного виробництва літаків, реанімація Харківського державного авіаційного виробничого підприємства.

"Питання повернення Харківського державного авіаційного виробничого підприємства залишається непростим. Однак разом з урядом і Верховною Радою ми маємо амбітну мету —  відновити стале виробництво українських літаків як для державного замовлення, так і на експорт", —  зазначив Гусєв.

В "Укроборонпромі" нагадали, що ХДАВП опинилося в скрутному економічному становищі ще в 2000-х роках. На сьогодні сума боргу із зарплати співробітникам складає 269 мільйонів гривень.

Авіапідприємство пообіцяли фінансово оздоровити, розробити дорожню карту і відновити виробничу здатність. "Укроборонпром" вже направив на розгляд Кабміну проєкт закону про фінансове оздоровлення. Крім того, за підтримки державного підприємства "Антонов" добудують два літаки Ан-140 за держзамовленням.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що тримає на особистому контролі ситуацію з ХДАВП. У авіапідприємства з'явиться замовлення на чотири літаки Ан-74 для Міністерства оборони України.

"Україна — авіаційна держава, яка повинна виробляти і замовляти не три, а десятки літаків в рік. І це цілком реально", — сказав Уруський.

Також в Харкові Гусєв і Уруський побували в Національному аерокосмічному університеті імені М. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" і на машинобудівному заводі "ФЕД". За підсумками візиту, вирішили обміркувати розробку спільних програм для навчання співробітників "Укроборонпрому" і підприємств-учасників "Укроборонпрому".

На заводі "ФЕД" розповіли про реформу "Укроборонпрому", яку запустять після прийняття законопроєкту 3822. З нею запустять державно-приватне партнерство, зможуть залучати інвестиції і оздоровлювати підприємства.

Як писав KHARKIV Today, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство отримає державне замовлення на будівництво літаків Ан-74 і Ан-140. Загальний борг підприємства становить майже чотири мільярди гривень (крім боргу із зарплати, сюди входить заборгованість перед державою і комерційні кредити).

4 лютого 2021 року віце-прем'єр-міністр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський приїжджав  до Харкова. Він повідомив про підготовлений законопроєкт щодо списання заборгованості ХДАВП.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.