Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ексчиновниця ХОВА називає другу підозру політичним тиском

Фото: В. Белявцева.
Вікторія Белявцева обіцяє оскаржувати підозру у причетності до переправлення чоловіків за кордон за системою "Шлях".

Колишній керівниці апарату Харківської обласної військової адміністрації Вікторії Белявцевій обрали запобіжний захід.

Суддя Шевченківського райсуду Києва зобов`язав Белявцеву з`являтися до суду за викликом, хоча прокурор просив для неї тримання під вартою з можливістю внести заставу. Про це повідомила підозрювана. Белявцева називає другу підозру політичним тиском і обіцяє боротися у суді.

"Як ви усі зрозуміли, хтось активно та наполегливо шукає «цапа-відбувайла», адже, друга підозра поспіль-це, безумовно, політичний тиск. Навіть не буду коментувати абсолютну безпідставність звинувачень, це зробить слідство та виправдальне рішення суду. До речі, підозру буду оскаржувати. Крім того, маю намір позиватися до офіційних та неофіційних розповсюджувачів недостовірної та непідтвердженої інформації щодо моєї причетності до злочину", — написала Белявцева у соціальних мережах.

Нагадаємо, другу підозру Вікторії Белявцевій оголосили цього тижня разом. За цією справою підозри отримала також голова Київської адміністрації Київського району, депутатка Неллі Казанжиєва, а також директор БФ "Безпечне небо" Данило Кислий та ще двоє людей. Їх підозрюють в організації переправки чоловіків призовного віку за кордон. Чоловіків під видом волонтерів вносили до системи "Шлях", у ХОВА погоджували документи, псевдоволонтери виїжджали і не поверталися в Україну. Таким чином втекти змогли 19-ро ухилянтів, повідомили в Офісі генпрокурора.

Перша підозра Вікторії Белявцевої стосується 2022 року. Тоді, за даними слідства, відбулося розкрадання гуманітарної допомоги. У лютому 2024 року підозри оголосили керівниці апарату обласної адміністрації, директора і заступнику директора приватної фірми, на рахунки яких заплатили 15 мільйонів гривень за курятину навесні 2022 року. За тристороннім договором між ХОВА, "Укрзалізницею" та приватною компанією, підписаним у березні 2022 року, продукцію мали роздавати жителям прифронтових та деокупованих районів. Але постачальник отримав кошти, а курятину не привіз. Тільки коли стало відомо про кримінальну справу, продукцію довезли. Це був грудень 2022 року. 

Як писав KHARKIV Today, НАБУ проводило обшуки у ХОВА 5 квітня 2023 року. Слідчі дії проходили у деяких структурних підрозділах Харківської обласної військової адміністрації, зокрема у керівництва апарату ХОВА та департаменті агропромислового розвитку. Кримінальне провадження відкрито за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України. 

Курятину закупали у "Луцької аграрної компанії".  Із листопада 2022 року засновниками Луцької аграрної компанії з рівними частками в розмірі 50% є два венчурні інвестфонди – "Титул" та "Ореола". Обома фондами управляє КУА ТОВ "Ореола", яка, згідно з даними YouControl, належить Михайлу Добкіну, Дмитру Добкіну та Олексію Коваленку, пише Mind.

Одразу після оголошення першої підозру Олег Синєгубов звільнив Белявцеву із ХОВА, а згодом за неї внесли заставу 3,6 мільйона гривень.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.