Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Директорка школи на Харківщині відправляла вчителів до Росії

Фото: Харківська обласна прокуратура
Жінці заочно оголосили підозру.

Колишня начальниця ліцею перейшла на бік окупантів та планувала вчити дітей за російськими підручниками.

24 березня слідчі оголосили підозру 51-річній жінці, яка очолила заклад освіти окупантів у місті Вовчанськ. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

Як установило слідство, окупанти створили на базі українського закладу освіти "Комунальний заклад "Вовчанський ліцей №2" свій заклад — "Волчанскую общеобразовательную школу І-ІІІ степеней № 2". Директорка ліцею добровільно погодилася очолити новий "заклад".

Під час колективних нарад та загальних зборів учителів "директорка" заявляла про впровадження російських стандартів у "школі" та використання російських підручників. Крім того, вона відправляла вчителів навчатися в Росію.

"Видавала накази про прийняття вчителів та іншого персоналу на роботу, відправляла колег до російської федерації для проходження перепідготовки", — розповіли в поліції.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, "директорка" отримала від адміністрації окупантів методичні рекомендації з організації навчального процесу й навчальні матеріали. Під час обшуку, який правоохоронці провели на початку березня у приміщенні ліцею, знайшли 600 російських підручників.

Жінці заочно оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до двох років виправних робіт, до шести місяців арешту або до трьох років ув'язнення з позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років. Вирішується питання про оголошення жінки в розшук.

кол
Фото: ГУ Нацполіції в Харківській області
кол

Як писав KHARKIV Today, 31-річний житель села Юрченкове у Вовчанській громаді під час окупації очолив "школу", яку окупанти створили на базі українського закладу освіти.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.