Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Директорка" ліцею у Куп'янську збиралася навчати дітей за російською програмою

Фото: СБУ
Жінку затримали.

"Директорка" ліцею хотіла навчати дітей за російською програмою та підготувала атестати для випускників про отримання освіти за стандартами Російської Федерації.

Співробітники Служби безпеки України затримали мешканку Куп'янська, яка під час окупації добровільно співпрацювала із загарбниками та обійняла посаду "директорки" ліцею. Про це повідомив речник управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Як установили слідчі, жінка отримала від окупаційної адміністрації вказівку про впровадження російських стандартів у місцевому ліцеї та почала виконувати її з початку червня минулого року. Наприкінці червня жінка стала "виконуючою обов'язки директора Куп'янського ліцею №1 Куп'янської міської ради Харківської області".

"Встановлено, що зловмисниця зайняла посаду замість діючого директора, який виїхав до Курська на підвищення кваліфікації, щоб в майбутньому впроваджувати стандарти освіти рф на території Куп'янського району Харківської області", — пояснили в СБУ.

Викладачам і батькам "директорка" заявила, що у новому навчальному році дітям викладатимуть російською мовою за освітньою програмою Російської Федерації та російськими підручниками.

За інформацією Головного управління Нацполіції в Харківській області, так званій "директорці" — 53 роки. Окрім заяви щодо впровадження російських стандартів, вона почала підготовку приміщення ліцею до нового навчального року, а також за особистим підписом склала відомість щодо виготовлення свідоцтва про повну загальну середню освіту 33 учням й підготувала атестати для 11-класників про отримання освіти за російськими стандартами.

Жінці оголосили підозру за ч. 3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність у формі впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти) Кримінального кодексу України. Їй загрожує до трьох років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади від 10 до 15 років.      

кол
Фото: ГУ Нацполіції в Харківській області
кол
Фото: ГУ Нацполіції в Харківській області

Як писав KHARKIV Today, так званому "директору" Кругляківського ліцею Куп'янського району Володимиру Книшу заочно оголосили підозру в колабораційній діяльності. Володимир Книш до війни був директором ліцею, під час окупації погодився на пропозицію окупантів та почав впроваджувати стандарти російської освіти у новому "закладі".

Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.