Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дві земельні ділянки в історичному районі Харкова вимагають повернути через суд

Фото: Харківська обласна прокуратура
Історико-культурне призначення ділянок змінили.

Ділянки передали у приватну власність.

Новобаварська окружна прокуратура Харкова направила до суду два позиви, якими вимагає повернути дві земельні ділянки у власність Харкові. Обидві розташовані в межах пам'ятки археології, повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, у 2015 році Харківська міська рада незаконно передала у власність фізичній особі земельну ділянку по вулиці Полтавський шлях. Фізична особа взяла ділянку для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Новий власник надалі уклав договір дарування цієї землі та нежитлової будівлі, яка розташована на ній.

Ще одну земельну ділянку Харківська міськрада продала іншій фізичній особі у 2019 році. Це ділянка, розташована на майдані Благовіщенському.

"Спірні земельні ділянки знаходяться в межах пам'ятки археології місцевого значення "Поселення Харків", яка занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Розташування земельних ділянок в межах пам'ятки археології виключає можливість їх перебування у приватній власності", — пояснили у прокуратурі.

За двома позивами Київський районний суд Полтави відкрив провадження.

пам

Як писав KHARKIV Today, раніше Київська окружна прокуратура Харкова звернулася до суду з вимогою скасувати рішення про купівлю-продажу земельних ділянок по вулиці Пушкінській та Куликовській.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.