Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дві земельні ділянки в історичному центрі Харкова підприємці мають повернути громаді

Фото: Харківська обласна прокуратура
До суду направили позов.

На земельних ділянках по вулиці Пушкінській та Куликовській розташована пам'ятка археології.

Київська окружна прокуратура Харкова звернулася до суду з позовом, в якому вимагає визнати незаконними та скасувати рішення міськради, а також визнати недійсними договори купівлі-продажу земельних ділянок і повернути їх державі. Державу представляє Харківська обласна військова адміністрація та департамент культури і туризму ХОВА. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установила прокуратура, Харківська міська рада ухвалила рішення про продаж двох земельних ділянок у центрі Харкова для експлуатації та обслуговування нежитлових будівель.

Товариство з обмеженою відповідальністю придбало ділянку по вулиці Пушкінській, приватний підприємець купив землю по вулиці Куликовській. Загальна вартість двох земельних ділянок складає чотири мільйони гривень. Продавати ці землі не можна було, оскільки на них розташована пам'ятка археології.

"Ці земельні ділянки розташовані в межах пам'ятки археології місцевого значення "Поселення Харків", занесеної до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини", землі, на яких розташовані пам'ятки археології, можуть перебувати лише у власності держави", — зазначили у прокуратурі.

Розпорядником таких земель є Харківська обласна військова адміністрація, контроль за використанням пам'яток археології здійснює департамент культури і туризму облдержадміністрації. Господарський суд Харківської області відкрив провадження у справах.

пс

Як писав KHARKIV Today, навесні суд зобов'язав приватника повернути частину Гомольшанських лісів. Земельну ділянку площею 0,06 га на території Гомольшанських лісів повернули державі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.