Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Суд зобов'язав приватника повернути частину Гомольшанських лісів

Позов прокуратури задовольнив Зміївський районний суд.

Земельну ділянку площею 0,06 га на території Гомольшанських лісів повернули державі.

24 травня Зміївський районний суд Харківської області задовольнив позов Чугуївської окружної прокуратури Харківської області про визнання незаконними та скасування наказів Держгеокадастру, записи про проведення державної реєстрації права власності та ухвалив повернути земельну ділянку на території Гомольшанських лісів у власність держави. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

"Встановлено, що зазначена земельна ділянка площею 0,06 гектара перебуває у межах території Національного природного парку "Гомільшанські ліси" та є об'єктом комплексної охорони. Відповідно до вимог Земельного кодексу України, землі природно-заповідного фонду належать до особливо цінних земель і не можуть передаватися у приватну власність із державної", — пояснили у прокуратурі.

Вирок поки що не набув чинності, оскільки триває термін на апеляційне оскарження.

Як писав KHARKIV Today, у січні 2020 року Харківська обласна прокуратура подала до суду кілька цивільних позовів, щоб повернути 16 гектарів землі у власність держави та передати їх Гомольшанським лісам і Зміївському лісовому господарству.

Слідство встановило, що з 2015 до 2017 року посадовці Держгеокадастру у Харківській області безкоштовно передали під виглядом земель сільськогосподарського призначення у приватну власність 406 земельних ділянок. Земля перебуває у межах Гомольшанських лісів, загальна площа становить близько 200 гектарів.

До того ж, у лютому 2020 року прокуратура вручила підозру колишньому начальнику управління Державного комітету із земельних ресурсів у Зміївському районі Харківської області, який з 2007 до 2011 року підписав позитивні висновки щодо проєктів землеустрою про відведення трьох земельних ділянок для індивідуального дачного будівництва та будівництва житлових будинків у приватну власність. Це була земля, яка перебуває на території Гомольшанських лісів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.