Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дружинники на вулицях Харкова: що можуть громадські патрулі

Фото: Суспільне
Учасники громадського формування охороняють порядок разом із поліцейськими.

Громадським патрулям дозволено застосовувати фізичну силу, затримувати порушників і використовувати спецзасоби, але заборонено патрулювати вулиці самостійно без співробітника поліції.

1 грудня увечері у Харкові пройшло перше ознайомче патрулювання з представниками громадського формування "Єдиний центр соціального реагування і охорони громадського порядку". Патрулі тренувалися стежити за порядком у Індустріальному районі. Навчання проходитиме два тижні. Про це пише "Суспільне".

У першому патрулюванні взяли участь семеро чоловік, які пройшли п'ятьма маршрутами. Їхні головні завдання — забезпечення публічної безпеки та надання допомоги поліцейським у виявленні правопорушень.

Під час ознайомчого патрулювання для учасників громадського формування проводять лекції, після чого вони виходять на маршрути, де їм показують, як вони повинні поводитися. У них перевірять знання законів України про свої права та обов'язки. Працюють члени громадського формування у парі із співробітником поліції.

патруль
Громадські патрулі і поліцейські. Фото: Суспільне

Учасники формування можуть затримувати порушників та використовувати спецзасоби — гумові кийки, сльозогінний газ і спецзасоби для відстрілу гумових куль. Водночас для отримання спецзасобу потрібно звернутися до відділу контролю за обігом зброї.

"Члени громадського формування мають право застосовувати фізичну силу, якщо є для цього потреба в обставинах, що виникли. Вони можуть затримувати порушника, якщо він вчинив правопорушення та вчиняє якісь неправомірні дії і не реагує на зауваження", — пояснив начальник сектору взаємодії з громадянами Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції Харківської області Олександр Сурмач.

За словами Сурмача, до патрулювання вулиць допустили лише повнолітніх та несудимих чоловіків. Серед них є студенти і військові, які пройшли службу в армії. Відрізнити "дружинника" можна буде за відповідним посвідченням і нарукавною пов'язкою з написом "Громадське формування".

Як писав KHARKIV Today, 26 листопада Харківська міська рада підписала меморандум про взаємодію з Головним управлінням Нацполіції у Харківській області і формуванням з охорони громадського порядку. Пілотний проєкт запустили в Індустріальному районі, надалі планують охопити усі райони міста.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.