Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Довічно засудженого за вбивство міліціонера перевезли до Харківського СІЗО

Фото: Facebook / Татьяна Близнюк
Найближче судове засідання у Артема Дериглазова в Києві, зі столиці з незрозумілої причини його перевезли до Харківського СІЗО.

Три роки тому Верховний Суд засудив харків'янина Артема Дериглазова до довічного ув'язнення за вбивство міліціонера. Засуджений вже 11 років перебуває в СІЗО, намагається оскаржити вирок і чекає розгляду в іншій справі.

Вранці 22 березня Артема Дериглазова з Лук'янівського СІЗО в Києві вивезли до Харківського СІЗО. Про це KHARKIV Today повідомила правозахисниця Тетяна Близнюк. Вона не розуміє, чому засудженого перевезли до рідного міста і побоюється за його здоров'я.

"Артему Дериглазову в 2018 році Верховний Суд залишив в силі довічний вирок і він подав у зв'язку з нововиявленими обставинами оскарження. Це оскарження Харківський апеляційний суд відхилив, воно було подано до Верховного Суду і в січні цього року він скасував рішення апеляційного. В принципі, Харківський апеляційний суд зараз повинен знову розглядати питання у зв'язку з нововиявленими обставинами. Але в Харкові суддя попросив відведення, ще невідомо, коли почнеться розгляд цієї апеляції. У квітні у нього є розгляд у Верховному Суді. Все ж найближче судове засідання у нього в Києві, у Верховному Суді з іншої справи. Ця справа стосовно банків, яка за десять років так жодного разу і не розглядалася. Вона ще не перейшла до розгляду по суті, на це була скарга", пояснила вона.

За словами Близнюк, адвокат засудженого Анатолій Тарасенко, дуже стривожений ситуацією, оскільки не було ніякого рішення. Якби його прийняли, то адвокату повинні були повідомити. За словами правозахисниці, в Харківському СІЗО до Артема Дериглазова було "особливе ставлення".

"Взагалі Харківське СІЗО найбільш жорстке, всі це говорять. До Дериглазова там особливе ставлення було, там же йому особисту справу зробили чомусь з позначкою "схильний до втечі". Хоча ніяких втеч у нього не було. Крім того, як мені повідомили родичі, вже був на нього замах там, подробиць я не знаю, саме в Харківському СІЗО", розповіла Близнюк.

Артем Дериглазов в 2016 году, когда Харьковский апелляционный суд снова приговорил его к пожизненному заключению. Фото: Константин Чегринский / KHARKIV Today
Артем Дериглазов в 2016 році, коли Харківський апеляційний суд засудив його до довічного ув'язнення. Фото: Костянтин Чегринський / KHARKIV Today

Правозахисниця додала, Артем Дериглазов досі не в установі виконання покарання, оскільки слухається ще одна справа. Через те, що він в СІЗО, засудженому не можуть вклеїти фотографію в паспорт і тому Артем Дериглазов не переходить до наступного курсу в університеті. Його затримали за вбивство, коли він був студентом — в 2010 році.

"Зараз Артему Дериглазову 31 рік, в 25 років він повинен був вклеїти фотокартку, це не було зроблено. Зазвичай це роблять установи виконання показань, а він 11 років в умовах СІЗО. Я вже зверталася до омбудсмена, сьогодні мені вже в останній раз дали в офісі омбудсмена роз'яснення, що не можна за законом. Йому потрібен паспорт, тому що він вчиться на юридичному [в Національному аерокосмічному університеті імені Жуковського "Харківський авіаційний інститут" — ред.]. Він рік провчився, а тепер не може, кажуть, що на другий курс його без дійсного паспорта не візьмуть. Крім того, диплом йому без паспорта теж не видадуть. В установі виконання покарань йому зобов'язані були б зробити паспорт, якби вони не стали його робити, це вже порушення. Але до цього ще далеко, тому що справа щодо банків [розгляд по суті — ред.] не починалася", — повідомила Тетяна Близнюк.

За її словами, з вироку про довічне ув'язнення Артему Дериглазову невідомо, де він повинен відбувати покарання.

Як писав KHARKIV Today, 7 липня 2010 року на Олексіївці в Харкові тоді ще 21-річний Артем Дериглазов з автомата розстріляв 33-річного міліціонера Сергія Євлахова, останній разом з напарниками з патрульно-постової служби погнався за підозрілим хлопцем, коли той відмовився показати, що у нього в сумці. З місця злочину студент втік, наступного дня його схопили, незважаючи на збройний опір.

У жовтні 2012 року Червонозаводський райсуд Харкова засудив Артема Дериглазова до довічного ув'язнення. У 2015 році суд після апеляції адвокатів засудженого вирок пом'якшив до 15 років позбавлення волі. 3 квітня 2017 року Апеляційний суд Харківської області скасував рішення суду першої інстанції щодо Артема Дериглазова і призначив довічне позбавлення волі. Захист Дериглазова подав касаційну скаргу. 20 березня 2018 року Верховний Суд залишив вирок в силі. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.