Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Доньці харківського художника-постановника оголосили підозру

Фото: Харківська обласна прокуратура
Підозра оголошена заочно.

Жінка запропонувала Міноборони Росії листівки батька з символікою окупантів.

Слідчі заочно оголосили підозру у колабораційній діяльності 33-річній доньці колишнього художника-постановника харківського телеканалу. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, колишній художник-постановник виготовляв удома листівки із зображенням символіки окупантів — літери "Z" та російського прапора. Потім макети відправляв доньці у Москву.

Жінка, громадянка України, звернулася до Путіна та Міністерства оборони Росії та запропонувала розповсюджувати листівки батька серед російських військових та бойовиків "ЛДНР" для того, щоб "підтримати їхній бойовий дух".

"Наприкінці травня минулого року вона отримала згоду від Міністерства оборони РФ на використання на безоплатній основі вказаних листівок в рамках "информационно-разъяснительной и военно-патриотической работы с личным составом Вооруженных Сил РФ", — розповіли в прокуратурі.

Підозру жінці сформували за ч. 2 ст. 28 і ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

кол
Художник-постановник. Фото: Харківська обласна прокуратура

Нагадаємо, 61-річного харківського художника-постановника, який виготовляв листівки на підтримку Росії, затримали у серпні 2022 року. Чоловік має 20-річний досвід у художній сфері. Під час обшуку у нього вилучили комп'ютерне обладнання, магнітні носії та засоби зв'язку з доказами протиправної діяльності, листівки та плакати з окупаційною символікою, листи-подяки від Міністерства оборони РФ.

Наприкінці грудня суд визнав його винним за ч. 2 ст. 28 та ч. 6 ст. 111-1 і засудив на десять років із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.