Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Дочка директора КП "Харківводоканал" потрапила до списку найбідніших депутатів Харківської міськради

Алиса Панова. Фото: Харьковский горсовет
Річний дохід сім'ї депутатки в рази менший за прожитковий мінімум.

Річний дохід дочки гендиректора КП "Харківводоканал" Віталія Панова — Аліси Панової склав 15 тисяч гривень, водночас у неї є багатотисячні заощадження, коштовності і шуби.

Найбільше доходів і заощаджень у депутатів Харківської міськради з "Успішного Харкова". Декларації народних обранців за 2020 рік проаналізував рух "Чесно". 

"Для виборців важливо розуміти, хто і з якими доходами став депутатом, щоб по закінченню каденції перевірити, чи не збагатився  депутат, який має доступ до ресурсів громади, за її рахунок. Також важливо розуміти, чи чесно депутати декларують доходи своїх родин. Якщо депутат заявляє, що живе за межею бідності, а ми розуміємо, що живе він точно не бідно, то може мати місце приховування доходів з метою неналежного оподаткування. За таких умов виникає питання, як такі депутати пішли розподіляти наші податки — бюджет міста ", — пояснила лідерка руху "Чесно" Віта Думанська.

Там порахували, що безперечний лідер за сумою заощаджень серед депутатів цього скликання — депутат Ігор Аріх ( ("Блок Кернеса — Успішний Харків"). Його заощадження становлять 174 млн гривень. Це, наприклад, майже 3/4 річного бюджету Мереф'янської громади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутат Харківської міськради задекларував лева

На другому місці — голова постійної комісії з соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міськради Олена Тоболіна ( "Блок Кернеса"), вона володіє 90 мільйонами гривень. Третій у списку найбагатших депутатів — Олександр Лобановський ( "Блок Кернеса"). Загальна сума його заощаджень і сім'ї — 79 мільйонів гривень.

"Депутат володіє корпоративними правами 26 підприємств, де є бенефіціаром, зокрема — власник відомої мережі супермаркетів "Клас". Також депутат декларував цінне майно: дорогоцінні прикраси, меблі і ворота", — розповіли в русі "Чесно".

На четвертому місці списку — власник "Заводу Фрунзе" і ще восьми пов'язаних з ним підприємств Олександр Василенко  ("Блок Кернеса"), його заощадження — 62 мільйони гривень. Усі гроші тримає тільки на банківських рахунках. На п'ятому місці Олег Мурашов ( "Блок Кернеса"), його родина володіє заощадженнями у 51 мільйон гривень.

"Дружина депутата Світлана Мурашова — власниця корпоративних прав у чотирьох підприємствах, що займаються лісовими горіхами, серед яких відомі "Карпатські лісові горішки", що виробляють горішки у шоколаді. Також Мурашова тримає 30 мільйонів гривень на банківських рахунках. Сам депутат декларує лише 12 тисяч гривень власних грошей", — повідомили у русі "Чесно".

Графика: движение "Чесно"
Графіка: рух "Чесно"

До найбідніших депутатів у "Чесно" відносили по доходах сімей, які отримали доходів менше прожиткового мінімуму з розрахунку на одну людину. У Харківській міськраді таких нарахували шість. Середній прожитковий мінімум за 2021 рік —2078 гривень, тобто 24 тисячі 940 гривень на рік.

Найменше доходу було у депутатів Давіто Матвейченка ( "Партія Шарія") і Сергія Насінника ( "ОПЗЖ"). Вони нічого не заробили у 2020 році і у них немає заощаджень. Про обох депутатів на сайті Центральної виборчої комісії зазначено, що вони тимчасово не працюють.

Підприємницька діяльність за 2021 рік дала опозиційному депутату і власнику корпоративних прав в 11 підприємствах Анатолію Радзинському ("ОПЗЖ") дохід в чотири тисячі гривень. Депутат — керуючий партнер адвокатського об'єднання "Будинок адвокатів Радзинського". Також зберігає мільйон гривень готівкою.

Аліса Панова ("Блок Кернеса") працює асистенткою кафедри кримінального процесу в юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Вона задекларувала соціальну допомогу при народженні дитини (10 320 гривень) і гонорар (4900 гривень).

"Більше доходів у Панової і її чоловіка у звітному році (2020) не було. У заощадженнях депутат декларує 150 тисяч доларів, 30 тисяч євро і 312 тисяч гривень. На питання, коли і звідки вона отримала доходи, які дозволили мати такі заощадження, депутат не відповіла. Також Панова декларувала дорогоцінні прикраси з діамантами і шуби", — розповіли у русі" Чесно ".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наймолодша депутатка Харківської міськради у 2019 році заробила два мільйони гривень

Заступник директора "Спектрейд" і депутат Ігор Полупанов ( "ОПЗЖ") отримав 35 тисяч гривень зарплати на рік і утримував, крім себе, ще трьох членів сім'ї. У сім'ї Полупанова є готівка в розмірі майже 200 тисяч доларів і 100 тисяч гривень.

Депутат і голова комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян Ігор Пушкарьов ( "Європейська солідарність") заробив 48 тисяч гривень на сім'ю з чотирьох осіб. 41 тисячу він отримав за основним місцем роботи у партії "Європейська солідарність", інші — за надання майна в оренду і відсотки. У грошових активах депутат вказав 400 тисяч гривень готівкою і 24 тисячі в іноземній валюті.

Графика: движение "Чесно"
Графіка: рух "Чесно"

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.