Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До квартири у будинку на околиці Харкова прибудували супермаркет

Фото: Государственная инспекция архитектуры и градостроительства Украины.
Магазин виявили під час виїзного огляду об'єкту будівництва для прийняття в експлуатацію.

Супермаркет збудували під виглядом реконструкції квартири. Інформацію про самобуд обіцяють передати до правоохоронних органів.

На околиці Харкова під виглядом реконструкції квартири збудували супермаркет, який у 20 разів перевищує площу самої квартири. Про це повідомляє Державна інспекція архітектури і містобудування України на своїй сторінці у Facebook.

"Не здогадуєтеся, що зображено на цьому фото. Це — реконструйована… квартира площею 60 кв. м. Насправді під виглядом реконструкції квартири фактично сталося нове будівництво магазину площею 1200 кв. м", — йдеться у повідомленні.

У держінспекції розповіли, що дозвіл на таку реконструкцію видали у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ), яку ліквідували у вересні цього року. Так, було дозволено "реконструкцію квартири №4 з прибудовою під магазин продовольчих та непродовольчих товарів у місті Харкові".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівництво без правил. Як нові багатоповерхівки руйнують історичний центр Харкова

Фахівці кажуть, що добудова до квартири є фактично новим будівництвом окремого об'єкту, а не реконструкцією.

"Такий результат "реконструкції" квартири головні інспектори ДІАМ виявили під час виїзного огляду об'єкта будівництва після отримання заяви на видачу сертифіката про прийняття його в експлуатацію. Звичайно, у видачі сертифіката відмовлено. І, звичайно, щодо цього об'єкта буде проведено позапланову перевірку в порядку архітектурно-будівельного контролю та вжито заходів, передбачених законодавством", — розповіли у держінспекції.

Також повідомляється, що інформацію передадуть до правоохоронних органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд заарештував квартири у незаконній новобудові у центрі Харкова

Судячи з фотографії, магазин з'явився в одному з житлових комплексів "ЖК Миру", які збудували на Нових будинках та у районі ХТЗ. Сама будівля прибудови візуально схожа на один із супермаркетів національної мережі продуктових магазинів.

Раніше KHARKIV Today писав, що у центрі Харкова під виглядом реконструкції квартир збудували 18-поверховий будинок. Квартири у новобудові успішно продаються. Будівництво на вулиці Куликівській, 32 веде будівельна компанія "Туркіш Девелопмент". Будинок обіцяють здати у третьому кварталі 2022 року.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.