Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для шкільного укриття на Харківщині купують товари у рази дорожче за ринкові

Ілюстративне фото: KHARKIV Today
Три укриття облаштують за 60 мільйонів гривень.

У Краснограді облаштують укриття у трьох ліцеях на загальну суму понад 62 мільйони гривень.

Відповідні договори підписала з підрядниками комунальна установа "Центр з обслуговування закладів та установ освіти Красноградської міської ради". Укриття у ліцеї №2 буде облаштовувати фірма підприємця Дениса Цибенка (20 мільйонів гривень), ліцеї №4 — фірма Степана Євтушенка (16,5 мільйона гривень), ліцеї №5 — фірма Юрія Костюка. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Раніше фірма Степана Євтушенка отримала підряди щодо ремонту укриттів у Сахновщинській громаді. У ХАЦі з'ясували, що ціни на будівельні матеріали та обладнання були завищеними. Наразі у тендерній документації щодо облаштування укриттів у Краснограді ціни також завищені.

"ХАЦ проаналізував кошториси, завантажені підрядниками в тендерній документації і дійшов висновку: у цьому випадку теж не обійшлось без завищення. Цікаво порівнювати ціни між підрядниками. Так, ФОП Цибенко заявив, що планує встановлювати металопластикові двері по 8000 гривень за кв.м, а ФОП Костюк — по 9000 гривень за квадратний метр. Далі: відливи з листової сталі. У ФОП Цибенко зазначена ціна 376 грн за метр, у ФОП Євтушенко — 475 грн за метр, а у ФОП Костюк — вже 520 грн за метр. Хоча для Сахновщини Костюк прописував вартість у 415 гривень за метр", — розповіли у ХАЦі.

У будівельних магазинах Харкова адгезійну грунтовку з кварцевим наповнювачем можна придбати за 75 гривень за літр. Підрядники у Краснограді прописали вищі ціни. ФОП Цибенко придбає її за 296 гривень за кілограм, Євтушенко — за 180 гривень, Костюк заплатить 218 гривень. Кріплення плит для теплоізоляції виявилися значно завищеними.

"Дуже здивували ціни на кріплення плит для теплоізоляції. В "Епіцентрі" дюбелі розміром 160х10 коштують близько двох гривень за штуку. ФОП Костюк поставив ціну 28 гривень за штуку, тобто у 14 разів дорожче. Подібні завищення і в інших: ФОП Цибенко — 20 гривень за штуку, ФОП Євтушенко — 16,4 гривні за штуку. Лише на цій позиції по трьох школах переплата може сягнути близько мільйона гривень", — зазначили у ХАЦі.

Фізична особа-підприємець Цибенко вказав ціну на декоративну штукатурну суміш у розмірі 38 гривень за кілограм, інші два підрядники запропонували по 25 гривень. При цьому, на ринку таку можна придбати на 14 гривень. Усі троє фірм віддадуть за керамогранітну плитку по 1500 гривень (квадратний метр). У два рази підрядники завищили ціни на суміш для приклеювання плит із мінеральної вати та фарби для фасадів. Відрізняється від ринкових і ціна на бетонну суміш.

"З цінами на бетонну суміш також цікаво. Отже, бетонну суміш В22,5 марки М300 харківський ЗБК пропонує близько 3300 гривень за кубічний метр. У ФОП Костюк ціна вказана 4200 гривень за кубічний метр. А ось у ФОП Цибенко та ФОП Євтушенко ціни завищені більш ніж вдвічі від ринку — 7460 гривень за куб. м. За бажання вартість матеріалів може бути зменшена додатковою угодою", — зазначили у Харківському антикорупційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, для шкільного укриття на Харківщині хочуть купити смартфон за 36 000 гривень. Захисну споруду побудують за 59 мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.