Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для шкільного укриття на Харківщині хочуть купити смартфон за 36 000 гривень

Ілюстративне фото: KHARKIV Today
Захисну споруду побудують за 59 мільйонів гривень.

Аукціон із закупівлі не проводили, а ціни на деякі товари та будматеріали — завищені.

12 вересня Наталинська сільська рада (Красноградський район) підписала договір із товариством з обмеженою відповідальністю "Будівельна група "Житлобудпроект" на будівництво захисної споруди у ліцеї (вулиця Промислова, 34). Вартість будівництва шкільного укриття складе 59 124 510 гривень. Аукціону сільрада не проводила, ціни у кошторисі на деякі позиції є завищеними. Окрім цього, в укриття вирішили придбати смартфон за 36 000 гривень. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

"Відкритих торгів у Prozorro для обрання підрядника сільрада не проводила. За даними документів, через брак часу місцева влада зробила запити у кілька компаній і самотужки обрала підрядника. Так, зазначено, що підрядника обирали серед таких фірм: ТОВ "Будівельна група "Житлобудпроект", ТОВ "ЗЗБК "Еталон", ТОВ "НВК "Східбуд", ТОВ "ДБК "Єврошлях", ТОВ "Слобожанська будівельна компанія 1", — розповіли у ХАЦі. — Розпорядження щодо обрання підрядника підписала  в.о. секретаря сільської ради Наталія Кидонь, а договір із кошторисом — заступник сільського голови Михайло Зінченко".

"Будівельна група Житлобудпроект" змінила засновників: наприкінці серпня засновником записали Андрія Берендея, який пов'язаний із "Опозиційною платформою — За життя".

"Що стосується Берендея, то він є засновником у кількох фірмах, що раніше належали родині Рожкових, які є родичами депутата Харківської райради Микити Рожкова (пройшов за списком ОПЗЖ). Зокрема, Берендей — керівник фірми "Торекс груп АГ", у якій юрисконсультом працював Микита Рожков. Із резюме колишніх працівників цього підприємства на сайті Work.ua відомо, що фірма займалась проєктуванням будівель та споруд у росії. Члени родини Рожкових на початку повномасштабного російського вторгнення мали паспорти рф і вели бізнес у росії", — розповіли у ХАЦі.

Як розповіли у Харківському антикорупційному центрі, будівництво захисної споруди у Наталинському ліцеї стане для "Будівельної групи "Житлобудпроект" першим великим проєктом через ProZorro. Деякі ціни у кошторисі є завищеними. 

Зокрема, вартість геотекстилю складе 144 гривні за квадратний метр, тоді як у магазинах його пропонують від 85 до 95 гривень. Грунтовку куплятимуть по 1500 гривень (кілограм), закордонні сайти продають таку за 6-12 євро. Накопичувальні баки для гарячої води коштуватимуть у 2,5 раза більше, ніж пропонує виробник.

За метр попередньо ізольованої труби заплатять 4831 гривню, однак у магазинах її можна придбати по 1000 гривень за метр. Одна секція огорожі "Рубеж" обійдеться у більше ніж 2000 гривень (квадратний метр), тоді як на ринку пропонують таку ж за 600 гривень.

Окрім матеріалів, куплятимуть для укриття обладнання. За мобільний телефон заплатять 36 000 гривень. Точки доступу Wi-Fi коштуватимуть по 10 000 гривень, у магазинах їх пропонують за удвічі меншими цінами. За репитер (підсилювач сигналу) заплатять 70 000 гривень, при тому, що виробник пропонує такий за 15 900 гривень.

Як писав KHARKIV Today, неподалік Харкова побудують укриття майже за 100 мільйонів гривень. Тендер оголосили у Пісочинській громаді.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.