Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Директор Харківського зоопарку розповів про останні дні життя слонихи Тенді

Фото: KHARKIV Today
23-річна Тенді померла 26 липня, через тиждень після дня народження.

За словами директора зоопарку Олексія Григор'єва, захворювання було генетичне, історія хвороби займала сотні сторінок.

Смерть слонихи не стала несподіванкою для співробітників зоопарку. KHARKIV Today поспілкувався з директором Олексієм Григор'євим. Він розповів про те, коли дізналися про хворобу.

— Хронічне захворювання у Тенді було з народження. Ставало щороку гірше, гірше. Це захворювання, які фактично не піддаються лікуванню. Ми радилися і з зарубіжними колегами 20 років, поки вона у нас жила. Приїжджали європейські фахівці, дивилися. І всі говорили, що потрібно просто підтримувати тварину. Рано чи пізно все погано закінчиться. Так і сталося. Ця слониха з одеського зоопарку. Там завжди були проблеми з умовами утримання, з годуванням, і важко сказати, що саме послужило ...

— Коли ви зрозуміли, що Тенді хвора?

— Відразу, коли її привезли, того ж дня. Щодня і кожен рік їй ставало гірше, гірше й гірше.

— Хвороба пов'язана з сечостатевої системою?

— Так, це пов'язано з сечостатевої системою. У неї розвивалося свого часу, коли ми думали, що вона завагітніла, просто ... У неї водянка черевної порожнини була з порушенням роботи нирок.

— Слон Аун відчував, що відбувається?

— Ні, самців не цікавить стан самок. У індійських слонів матріархат. Є матріарх, який веде стадо і там молоді слони-самці. Старші слони-самці йдуть з стада і гуляють окремо. Іноді приходять для того, щоб спаруватися. На цьому їхня функція закінчується. Ні спостереження за потомством, ні прихильності до свого статевого партнера немає. Тому він не звертав на це уваги.

— Що буде з тілом слонихи?

— Тіло того ж дня відправили на утильзавод, тому що спека. Це сталося позавчора. Відразу провели розтин, приїжджав кращий фахівець-патологоанатом, який є в Україні, брав участь — Щетинський Ігор Михайлович.

Раніше KHARKIV Today писав, що Тенді приїхала з Одеси до Харківського зоопарку у віці двох років. Перший час маленька слониха не хворіла, близько 10 років тому проявилося спадкове захворювання. В останні тижні стан Тенді стрімко погіршувався. 26 липня, у понеділок, вона померла.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.