Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ділянку у Саржиному яру повернули місту через Верховний суд

Фото: Харківська обласна прокуратура
Повернута у комунальну власність ділянка площею 0,1 гектара.

Землю віддали фізичній особі як присадибну ділянку, однак ця ділянка у генплані Харкова була визначена для багатоквартирної забудови.

27 січня Верховний суд України задовольнив позив Шевченківської окружної прокуратури Харкова та скасував рішення суддів першої й апеляційної інстанції та повернув земельну ділянку у Саржиному яру в комунальну власність. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як установило слідство, Харківська міськрада у 2020 році надала фізичній особі дозвіл на розробку проєкту землеустрою на ділянці площею 0,1 гектара у Саржиному яру по вулиці Ковригінській. Дозвіл був на будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Однак Харківська міськрада мала відмовити фізособі, оскільки територія по цій вулиці у генплані Харкова виділена під багатоквартирну забудову, а дозвіл наданий на присадибну ділянку.

"З огляду на те, що генеральним планом м. Харкова територія по вул. Ковригінській в м. Харкові розташовується на території житлової багатоквартирної забудови, а оспорюваним рішенням Харківської міської ради надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею орієнтовно 0,1 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, тобто присадибної ділянки. Місце розташування спірної земельної ділянки суперечить вимогам містобудівної документації, а саме генеральному плану м. Харкова", — пояснили в прокуратурі.

Через це прокуратура подала до суду, однак Харківський окружний адмінсуд 10 серпня 2021 року відмовив у позові. У листопаді 2021 року також була відмова у Другому апеляційному адмінсуді. Проте Верховний суд позов задовольнив.

"Заступником керівника Харківської обласної прокуратури подано касаційну скаргу, яка постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду задоволена, рішення суддів попередніх інстанцій скасовані, а позов задоволено у повному обсязі", — розповіли в прокуратурі.

Як писав KHARKIV Today, Господарський суд Харківської області зобов'язав приватну компанію повернути земельну ділянку по вулиці Юлія Чигіріна у Харкові. Тут зведений елітний житловий комплекс.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.