Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський забудовник має знести другу багатоповерхівку і віддати землю місту

Фото: "Суспільне".
Мова йде про багатоквартирні будинки на вулиці Юлія Чигіріна.

На земельній ділянці незаконно звели дев'ятиповерхівку.

Господарський суд Харківської області зобов'язав приватну компанію повернути земельну ділянку по вулиці Юлія Чигіріна у Харкові. Тут зведений елітний житловий комплекс.

Слідчі встановили, що цей житловий комплекс складається з трьох 10-поверхових будинків з офісними й торговельними приміщеннями, 615 квартир і паркінгу на 200 паркомісць. Однак земельна ділянка, на якій фірма будує один із 10-поверхових будинків, є комунальною власністю Харкова, права на неї не були передані забудовнику.

"Така ситуація не лише обмежує права власності Харківської міської ради щодо користування та розпорядження ділянкою, а й призводить до нераціональної забудови населених пунктів, невідповідності збудованих об'єктів нерухомості встановленим вимогам законодавства, що є порушенням прав територіальної громади, представником якої є міська рада. Вказані порушення стали підставою для звернення прокуратури з позовом", — пояснили у прокуратурі.

Мова йде про IT-park MANUFACTURA від компанії Строй сіті. Перша секція була здана у вересні 2020 року. Тоді в компанії вихвалялися тим, що IT-парк Manufactura — інноваційний проект у форматі Live & Work. Забудовник зводив будинки на основі пам'ятки архітектури зі 130-річною історією (будівлі борошномельної фабрики) на набережній річки Харків. Тут планували офіси, коворкінг, колівінг-центр, зони торгівлі, комерційні площі, офісні приміщення й апартаменти. У листопаді 2021 року в офісах компанії Строй Сіті пройшли обшуки (у Києві та Харкові).

У суді заяву прокуратури щодо будинку по вул. Чигіріна задовольнили. Тепер фірма має привести цю земельну ділянку у придатний для використання стан, який був до початку будівництва — демонтувати самочинно збудоване нерухоме майно й поновити стан ділянки після земельних робіт, після чого повернути її громаді Харкова.

Так само Строй Сіті має вчинити з ділянкою біля станції метро "Наукова". Наприкінці 2022 року Господарський суд Харківської області зобов'язав забудовника повернути до комунальної власності земельну ділянку площею 0,3 гектара, на якій незаконно будують елітний житловий комплекс. Тут планували звести мультифункціональний комплекс Urban One Naukova.

зем

Як писав KHARKIV Today, наприкінці грудня 2022 року суд зобов'язав забудовника повернути до комунальної власності земельну ділянку неподалік станції метро "Наукова". На цій ділянці незаконно будують елітний житловий комплекс.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.