Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Держава не компенсувала місту на Харківщині різницю у тарифах у сумі майже 36 мільйонів гривень

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Більшість отриманих коштів теплопостачальні підприємства мають віддавати газопостачальній компанії.

Теплопостачальне підприємство не може сплачувати зарплатню, податки та платежі за електроенергію, газ і воду.

Держава має компенсувати підприємству теплових мереж у місті Берестин (колишній Красноград) різницю у тарифах у сумі 35,8 мільйона гривень. Гроші досі не надходили. Про це повідомив заступник мера Берестина Сергій Дорошенко в ефірі "Українського радіо".

Під час війни тарифи на комунальні послуги не підвищують, вони залишаються старими. Крім того, для теплопостачальних підприємств діє система розщеплення коштів — коли вони 65% отриманих коштів мають віддавати газопостачальній компанії "Нафтогаз Трейдинг", і їм залишається лише 35%. Теплопостачальне підприємство у Берестині має борги по зарплатні та податках. Співробітники через невиплату зарплатні стали звільнятися.

"Ця проблема існувала, і вона існує на сьогодні, але це призвело до критичної ситуації, яка склалась на підприємстві теплових мереж, формула 65% на 35%. 35% від усіх надходжень на рахунок підприємства залишається в підприємстві, тільки 35%. Звичайно, на такі кошти, на таку суму надходжень, підприємство не в змозі виплачувати заробітну плату, сплачувати податки, проводити розрахунки за електричну енергію, за спожитий газ, за воду і таке інше, — розповів Дорошенко. — Кредиторська заборгованість підприємства складає 21 млн гривень. 35 мільйонів і 21 — є різниця. Ну і працювали стабільно, але от, на жаль, на підприємстві вже з'явилась заборгованість по заробітній платі, податках, і це створює велику тривогу в плані своєчасного початку опалювального сезону. У зв'язку з тим, що уже з'явилась заборгованість по заробітній платі, люди почали звільнятись. Йдеться про 1 мільйон 198 тисяч гривень по підприємству теплових мереж. По інших підприємствах житлово-комунального господарства заборгованості по заробітній платі немає".

За словами Сергія Дорошенка, підприємства житлово-комунального господарства та заклади соцсфери готові технічно до опалювального сезону. Підготувати потрібно було 21 котельню, наразі вони підготовлені на 100%. Крім того, були відремонтовані тепломережі протяжністю 17,7 кілометра. У Берестині нараховується 142 багатоповерхових будинки. Котельні, що подають тепло до багатоповерхівок, — газові. У місті є і централізована система опалення, і індивідуальне опалення. Місто подала заявки щодо отримання трьох когенераційних установок.

Мешканці міста вчасно розраховуються за житлово-комунальні послуги. Дорошенко каже, що рівень оплати складає від 96 до 99%.

Як писав KHARKIV Today, ще влітку минулого року Лозівська міськрада направляла звернення до Кабміну із проханням відшкодувати різницю у тарифах. Тоді йшлося про те, що "Теплоенерго" заборгувало за природний газ 68 мільйонів гривень.

У червні 2024 року у Лозівській міськраді повідомляли, що через борги та судовий процес у Лозовій може бути під загрозою опалювальний сезон. У серпні депутати міськради проголосували за те, аби сплатити частину боргу комунального підприємства "Теплоенерго" з міського бюджету.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.