Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Комунальне підприємство на Харківщині можуть відключити від електрики через борги

Фото: Лозівська міськрада
Комунальне підприємство має борги за електрику та розподіл газу у сумі дев'ять та одинадцять мільйонів гривень відповідно.

Через борги та судовий процес у Лозовій може бути під загрозою опалювальний сезон.

Комунальне підприємство "Теплоенерго" у місті Лозова попередили про відключення електрики із 26 червня. Окрім цього воно отримало позов стосовно боргу за розподіл газу. Як повідомили у Лозівській міській раді, борг комунального підприємства за електроенергію складає майже дев'ять мільйонів гривень, за розподіл газу воно заборгувало більше ніж 11 мільйонів гривень, понад 800 000 із них складають пені та штрафи. Якщо "Теплоенерго" залишиться без електропостачання та з арештованими рахунками й майном, то під загрозою опиниться підготовка до опалювального сезону та відповідно його вчасний початок.

Керівник "Теплоенерго" Сергій Малишев пояснив, що така ситуація виникла через кілька причин — це розщеплення коштів (теплопостачальні підприємства повинні більшість отриманих коштів віддавати газопостачальній компанії "Нафтогаз Трейдинг", їм залишається тільки 35%), відсутність компенсації від держави за різницю у тарифах та борги населення.

"Керівник підприємства Сергій Малишев називає 3 причини, що до цього призвели. Це так зване розщеплення. Більша частина усіх надходжень, а саме 65%, автоматично перераховується газовикам, навіть у літній період, коли тепловики не мають угоди на поставку газу. Третини коштів, що залишається, не вистачає на першочергові платежі: світло, розподіл газу, вчасну сплату заробітної плати та податків. Друга масштабна проблема — невиплата державної компенсації різниці тарифів. Борг сягає вже 133 млн грн. Ускладнюють роботи також борги населення, хоча попри війну лозівчани намагаються сплачувати. Торік рівень проплат склав 91%", — розповіли у Лозівській міській раді.

Зараз комунальне підприємство "Теплоенерго" вступає у судовий процес. У Лозівській міськраді кажуть, що КП намагається запобігти відключенням і примусовим стягненням, адже це будуть додаткові витрати. Наразі "Теплоенерго" підтримують коштом місцевого бюджету. За них воно перекриває частину заборгованості, купляє матеріали для аварійних та планових робіт під час підготовки до опалювального сезону.

Як писав KHARKIV Today, ще влітку минулого року Лозівська міськрада направляла звернення до Кабміну із проханням відшкодувати різницю у тарифах. Тоді йшлося про те, що "Теплоенерго" заборгувало за природний газ 68 мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.