Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Депутати Харківської облради попросять Зеленського прискорити вакцинацію

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Звернення приймуть на сесії.

Депутати Харківської облради проситимуть зберегти санаторні школи, створити тимчасову слідчу комісію по "вагнерівцям", прискорити темпи вакцинації від коронавірусу і вчасно виплачувати зарплату медикам.

У четвер, 10 червня, на п'ятій сесії Харківської обласної ради восьмого скликання розглянуть 62 питання, серед них — звернення до Верховної Ради України, Кабінету міністрів і Президента України. Відповідна повістка опублікована на сайті Харківської облради.

Перше звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів України — "Про збереження мережі санаторних шкіл". У проєкті звернення зазначено, що батьки стурбовані ситуацією, яка склалася у сфері функціонування санаторних шкіл.

На сьогоднішній день у Харківській області є шість санаторних шкіл. У навчальному році 2020/2021 у 71 класі цих шкіл навчалися 1272 учні, потреба у школах не зникла.

"У відповідності зі статистичними даними, наповненість такого типу закладів загальної середньої освіти у нашій області майже не змінюється, тобто потреба у них залишається", — сказано у проєкті звернення.

Однак до закону "Про повну загальну середню освіту" внесли зміни, які передбачають ліквідацію санаторних шкіл. Зміни відстрочили, але, як зазначається у зверненні, цим не вирішили питання збереження такого типу закладів середньої освіти.

Депутати пояснюють: питання про збереження санаторних шкіл актуальне не тільки для Харківської області, а й для інших регіонів. Всього в Україні є 50 санаторних шкіл, де навчаються понад 12 000 дітей.

"Ми, депутати Харківської обласної ради, висловлюємо категоричну незгоду про закриття санаторних шкіл, які зараз задовольняють потреби великої кількості дітей, і закликаємо Верховну Раду України і Кабінет міністрів України внести відповідні зміни до чинного законодавства з метою недопущення їх реорганізації або ліквідації", — підсумували у зверненні.

Наступне — це звернення до Верховної Ради та Президента України з вимогою створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, які могли привести до уникнення кримінальної відповідальності членів "приватної військової компанії Вагнера" і нанесенню шкоди національним інтересам України.

У зверненні депутати Харківської обласної ради нагадали: у суспільстві широко поширилася інформація про підготовку українськими спецслужбами масштабної спецоперації із затримання бойовиків приватної військової компанії "Вагнера" ​​і зриву її через злив інформації до Росії. Злив інформації депутати називають державною зрадою і наголошують на необхідності реагування влади.

"Ще більшою проблемою є відсутність реакції влади, яка півроку не застосовує жодних заходів для проведення об'єктивного розслідування, адже станом на 24.03.2021 не відкрито жодного кримінального провадження за фактом передачі Федеральній службі безпеки РФ інформації про те, що українські спецслужби готували масштабну спецоперацію по затриманню групи бойовиків ПВК "Вагнера", — підкреслили у зверненні.

На думку депутатів Харківської облради, відсутність реакції влади на цю ситуацію підриває довіру до України з боку міжнародних партнерів, зокрема ставить під загрозу військово-технічну допомогу від Заходу.

До складу тимчасової слідчої комісії пропонують ввести представників усіх фракцій, в першу чергу — опозиційних.

Третє звернення — до президента і Кабінету міністрів "Про належне соціальне забезпечення медичних працівників і прискорення темпів вакцинації населення".

У зверненні депутати облради висловлять "велику стурбованість повільними темпами подолання коронавірусу і неготовністю України до чергової хвилі коронавірусу".

Статистику наводять за березень 2021 року — коли кожного третього хворого на коронавірус госпіталізували (29% від загального числа інфікованих), 70% госпіталізованих потрапляли у лікарні у важкому стані. Депутати облради стверджують: такого немає у жодній країні світу.

Незадоволені депутати і темпами вакцинації в Україні. На 18 березня прищепили від коронавірусу майже 82 000 чоловік, тоді як в Росії було вакциновано 5,5 мільйона жителів, а у Польщі — понад 2,9 мільйона.

У зверненні говориться, що процес обладнання ліжок киснем зупинився, медикам невчасно оплачують працю, що може спричинити масове звільнення.

"Просимо застосувати невідкладні заходи щодо забезпечення Харківської області необхідною кількістю вакцини від COVID-19, прискорити процес вакцинації від COVID-19, збільшити обладнання киснем ліжок у лікарнях, забезпечити належне соціальне забезпечення і своєчасну виплату заробітної плати та додаткові виплати для медичних працівників, залучених до ліквідації епідемії і лікування хворих на COVID-19", — сказано у зверненні.

Як писав KHARKIV Today, раніше заступник голови Харківської облдержадміністрації Роман Семенуха повідомив про те, що майже 1400 дітей Харківської області можуть втратити можливість вчитися у санаторних школах через їх закриття. За його словами, попит на послуги таких шкіл у регіоні тільки збільшується.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.