Депутат на Харківщині хотів привласнити п'ять мільйонів гривень з відбудови
Депутата та ексзаступника міського голови Ізюму підозрюють в організації схеми розкрадання державних грошей на відбудові.
Посадовець придумав та втілив у життя план, за яким старе житло "перетворювалось" на пошкоджене під час обстрілів росіянами, але не придатне для проживання. Тому за це мали виплатити кошти за державною програмою. 32-річному депутату і чиновнику допомагали кілька людей, родичка та знайомий.
"Встановлено, що чиновник очолював комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти внаслідок збройної агресії рф проти України. За матеріалами справи, чоловік підшукував будинки, які потребували відновлення, складав фіктивні акти пошкодження майна та укладав незаконні угоди в межах державної програми "єВідновлення". До протиправної схеми він залучив свою близьку родичку, яка допомагала "виводити" гроші та ще двох спільників. Один зі зловмисників складав завідомо неправдиві експертні звіти про обстеження житлових будинків, значно завищуючи обсяг пошкоджень або руйнувань об’єкту", — повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.
У поліції розкрили подробиці кількох епізодів. Так, депутат придбав у мешканця Ізюму будинок за 2 000 доларів та подав від імені власника заяву про отримання компенсації за зруйноване житло. Одночасно від знайомого експерта він отримав "звіт" про результати обстеження будівельних конструкцій, за яким будинок був визнаний не придатним до експлуатації. Насправді ж він не був пошкоджений внаслідок збройної агресії РФ. Утім комісія прийняла звіт та затвердила заяву для виплат.
"Та вже за деякий час в його розпорядженні були два житлові сертифікати на ім’я власника будинку на суму майже 1,5 мільйона гривень. Отримати гроші йому допомогла бабуся дружини. Вона фіктивно продала свій будинок, вказавши як спосіб оплати житлові сертифікати. Отримані на банківський рахунок гроші жінка зняла та передала порушнику", — повідомили у пресслужбі ГУ Нацполіції Харківщини.
Ще один місцевий мешканець просив чиновників поремонтувати дах його старого будинку. Депутат пообіцяв допомогти йому та організував розбирання даху будівлі. А далі спрацювала та сама схема: заява про отримання компенсації, неправдивий висновок експерта, рішення комісії. На ім’я власника будинку видали сертифікат на придбання нерухомості на суму понад 850 000 гривень. Власник будинку про це навіть не знав.
Чиновник не встиг розпорядитися коштами, кажуть у поліції. Ще один випадок стосувався виплат у розмірі 2,5 мільйони гривень за будинок у селі Кам’янка Ізюмського району.
У фігурантів провели обшуки, вилучили грошові гроші та документи. Їм повідомили про підозри у привласненні та розтраті майна та відмиванні майна, одержаного злочинним шляхом.
Нагадаємо, перші підозри отримали жителі Харківщини, які хотіли заробити мільйони на "єВідновленні".