Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Де у Харкові не зможуть відновити трамвай

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Трамваї у місті курсують за новою схемою, відмінною від довоєнної.

До початку війни у Харкові курсували близько 170 трамваїв, зараз - 69.

Унаслідок обстрілів сильно постраждало Салтівське трамвайне депо. Там пошкоджені 125 одиниць техніки, 30 — повністю знищені. До повномасштабного вторгнення у депо було 160 одиниць техніки. Через дефіцит рухомого складу, знищені підстанції й контактні мережі трамваї не можуть курсувати звичними маршрутами. Про це повідомив директор департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради Дмитро Липовий в інтерв'ю "Суспільному".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто зняв рейки з вулиці Весніна? У Харкові триває судова боротьба за повернення трамвая

"На сьогодні трамвай не може їздити в тих місцях, де він їздив раніше. Наприклад, той же 26-й трамвай: підстанція "Лосєве", яка розташована на ХТЗ, повністю знищена, там немає струму для трамвая. Другий момент — це повністю від кінцевого розворотного кола, яке на ХТЗ, і до вулиці Героїв Праці, там повністю знищена контактна мережа. Це і обстріл, і мародери — був 2022 рік активних бойових дій. Там немає дротів зовсім", — сказав Липовий.

За словами Липового, у місті потрібні відновити багато дротів. Проте для цього не вистачає фахівців, оскільки багато людей звільнилися з підприємств.

Як писав KHARKIV Today, харків'янам не потрібно буде оплачувати проїзд у громадському електротранспорті ще один рік. Кошти будуть виділяти із міського бюджету. На це заплановано 1,2 мільярда гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.