Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Черняк обіцяє допомогти з госпіталізацією всім хворим на коронавірус

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Чиновник заявив, що лікарні не відмовляють у госпіталізації хворим на коронавірус.

За словами заступника голови Харківської облдержадміністрації Михайла Черняка, завантаженість ліжок для хворих на коронавірус сьогодні становить 68%, ситуація в регіоні стабілізується.

Станом на ранок 16 квітня в лікарнях Харківської області, де приймають пацієнтів з COVID-19 було понад 120 вільних ліжок зі стаціонарним киснем. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

"Згідно з госпітальною базою, яка визначена — 4795 ліжок, на ранок завантаженість 68% від загальної кількості. Всі ліжка забезпечені киснем стаціонарним або концентраторами. З тієї тенденції, яка є на сьогоднішній день, бачимо, що ситуація стабілізується, із захворюваністю, викликах швидких і певному рівню госпіталізацій", — розповів чиновник.

Раніше госпітальна база становила 5053 ліжка, з неї виключили ліжка травматологічної лікарні. Ця лікарня залишається резервною, але не першої хвилі, а другої.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На думку міністра Степанова, в Харківській області вже позитивна динаміка з коронавірусом

За словами Черняка, приймають хворих на коронавірус на 3700 ліжках, фактично зайняті 3200. Всього в регіоні 1100 ліжок зі стаціонарним киснем. Він запевняє, що в регіоні не було випадків, коли  хворий на коронавірус не отримав допомоги медиків.

"Питання в публікаціях у соцмережах про відсутність місць для хворих. Я безпосередньо також реагую сам на ті публікації, які виникають, до мене безпосередньо звертаються люди. У жодному разі поки що не було такої ситуації, щоб людина не отримала допомоги і не була госпіталізована, якщо потребує допомоги. Якщо виникають такі випадки і вам про це відомо, будь ласка, інформуйте. Мене безпосередньо, гарячу лінію, я просив би, щоб ми разом це питання врегулювали, відпрацьовували", — пояснив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації.

Можна телефонувати на гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я за номером 0800602019, звернення обіцяють перенаправляти на область. Для раннього виявлення симптомів коронавірусу є гаряча лінія на базі "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", телефон — 712 45 00. Гаряча лінія працює на базі Обласного центру громадського здоров'я: 705 31 52. Цілодобова консультативна гаряча лінія на базі обласної інфекційної лікарні — 97 60 13.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вперше в Харківській області — 30 смертей від коронавірусу за добу

Раніше KHARKIV Today писав, що в Харківській області через коронавірус закривають дитячі садки. У Нововодолазькій селищній територіальній громаді коронавірус підтвердили у 188 жителів, зокрема у 14 дітей. Одна дитина померла. Роботу дитячих садків призупинили до перегляду рівня епідемічної ситуації. Крім того, департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації рекомендували призупинити навчальний процес у дошкільному підрозділі комунального закладу "Нововодолазька санаторна школа".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.