Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Через негоду посівна на Харківщині затримується

Фото: Лозівська міськрада
Аграріям заважають зливи та низька температура.

На території Лозівської громади випало вдвічі більше опадів за норму.

Аграрії Лозівської громади не встигають із посівом ранніх ярих культур та обробкою сходів від бур'янів та шкідників через сильні дощі й низьку температуру повітря. Про це повідомили у Лозівській міській раді.

"Станом на 20 квітня випало 77 міліметрів опадів – за місячної норми у 39 міліметрів. На деяких полях утворилися долинки з водою. Сходи на цих ділянках мають ознаки вимокання, пригнічений стан та блідо-жовтий колір", — розповіли у міськраді.

Щоб позбутися бур'янів, аграріям потрібно обробити ділянки гербіцидами, однак їх застосовують лише за певною фазою розвитку культури й температурою повітря. Так само з фунгіцидами, які використовують для боротьби з грибковими хворобами рослин. Наразі зробити це неможливо через негоду. 

"Порушення вимог веде до непоправних наслідків. Це може вплинути на обсяги виробництва та якість сільськогосподарської продукції", — зазначили у міськраді.

Аграріїв закликали суворо дотримуватися переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні, й техніки безпеки при роботі з ними. 

Нагадаємо, посівну проводять на полях Красноградського, Лозівського, частково Богодухівського, Харківського, Чугуївського та Куп'янського районів. 

Як писав KHARKIV Today, за перші два тижні весняно-польових робіт у Харківській області засіяли площу полів понад 15 000 гектарів. Однак темпи посівної сповільнюються по всьому регіону через несприятливі погодні умови.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.