Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 червня, 2021 - 12:04

Через кордон Харківської області до України може прийти небезпечний штам коронавірусу

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Штам коронавірусу "Дельта" поширений у Росії.

За даними українських вчених, нову хвилю коронавірусу варто чекати ще до осені, вона може прийти до України з Росії.

Українські вчені пропонують розглянути доцільність додаткового контролю і обмежень по міграції між Україною та країнами, у яких стрімко збільшується частка варіанту "Дельта", — Росія, Португалія, Великобританія, щоб відстрочити поширення цього штаму в Україні. Про це повідомили у Національній академії наук України.

"З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму "Дельта" в Україні, яка поки невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше, ніж восени. Варто також врахувати, що, з огляду на характеристики штаму "Дельта", нова хвиля може виявитися більшою попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні", — розповіли вчені.

У Національній академії наук України стурбовані останніми новинами з розповсюдження штаму "Дельта", вперше виявленого в Індії.

"За даними брифінгу Public Health England від 11 червня 2021 року про штам відомо, що він у 1,6 раза заразніший, ніж штам "Альфа" (вперше виявили у Великобританії), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації і у 1, 45 раза частіше — до реанімації. У той же час, наголошується, що ефект від вакцин в основному зберігається", — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уколять всіх. Як зробити щеплення від коронавірусу в Харкові у порядку черги і без

Нагадаємо, штам "Дельта" зафіксували у 74 країнах, він продовжує швидко поширюватися. Спалахи підтвердили в Африці, Скандинавії та країнах Тихоокеанського регіону, у Китаї і США.

Як писав KHARKIV Today, станом на 16 червня коронавірус підтвердили у 148 025 жителів Харківської області, сьогодні  хворіють 2671 чоловік. З початку пандемії померли 3446 хворих.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.