Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бути чи не бути? Мер Харкова та начальник ХОВА сперечаються через систему повітряних тривог

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Повітряна тривога у липні тривала 26 днів.

У Харківській обласній військовій адміністрації та муніципалітеті не дійдуть згоди щодо питання, якою має бути тривога в місті Харкові.

У мерії готуються до грудня запровадити диференційовану систему повітряних тривог. Адже протягом липня тривога в Харкові тривала 637 годин 25 хвилин, що становить 26,5 доби. При цьому реальна загроза місту була лише в 70 випадках.

"Часто тривога тривала безперервно добу або навіть дві. Тому питання розмежування тривог вкрай актуальне. До грудня 2024 року в Харкові необхідно запровадити місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення населення. Вона передбачає, зокрема, диференціацію повідомлень про загрози з боку рф. Коли в небі знаходиться МІГ-31К з потенційним носієм ракети "Кинжал", тривога лунає по всій Україні. Але у випадку з КАБами кількість тривог може бути значно меншою", — розповіли в департаменті надзвичайних ситуацій.

Проте Олег Синєгубов вважає, що поки що не існує технічної можливості зробити тривоги для Харкова окремо від загальних, адже коли злітає літак з керованою авіабомбою, неможливо встановити, чи випустить він її на Харків, чи на передмістя.

"Минулого тижня особисто розмовляв із Головнокомандувачем, паном Сирським, і з паном Баргилевичем, керівником Генштабу. Досить складна ситуація. Ми надали свої пропозиції щодо необхідності диференціації. Що ми мали на меті? Ми маємо на меті, щоб менше тривог лунало в місті Харкові, щоб більше було можливостей працювати для нашого бізнесу, для торговельних мереж тощо. Однак відповідь наступна: всі, на жаль, тривоги, які лунають наразі, усі вони є об’єктивними, усі вони є об’єктивними для нас. Просто цитата Головнокомандувача: коли злітає Міг для пуску КАБ або інший літак, і він випускає КАБ, який летить вже по балістичній траєкторії, то ми не знаємо, він летить або до Липців, або до міста Харкова. І ми вимушені вмикати цю повітряну тривогу. Коли ми будемо говорити, що місто Харків ми вмикати не будемо, то це дії, які призводять до ризику життя наших цивільних мешканців. Тому, на жаль, усі тривоги, які ми маємо, вони всі абсолютно реальні", — сказав Синєгубов у коментарі "Думці"

Згодом у телеграм-каналі начальника ХОВА з'явився допис про те, що технічна можливість диференціювати тривоги є. Це могло би полегшити життя харків'ян та бізнесу.

"Керована авіабомба з балістичною траєкторією або ж "Кинжал" з ворожого літака може досягнути ціль як і в Липцях, так і в Харкові — завчасно немає можливості достеменно визначити місце запланованого "прильоту". Тому Президент України Володимир Зеленський під час нещодавнього візиту на Харківщину дав завдання посилювати захист неба та залучати можливості, які допоможуть знищити джерела виходів КАБів", — сказав очільник ХОВА. 

Як писав KHARKIV Today, ще взимку на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення про створення диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу. Проєкт передбачає запуск диференційованої системи оповіщення про повітряну тривогу — коли сирену вмикатимуть лише тоді, якщо буде загроза безпосередньо для міста, а не для всього регіону.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.