Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Будинок архітектора у Харкові обіцяють відремонтувати

Будинок архітектора. Фото: ГУ ДСНС у Харківській області
У Будинку архітектора пошкоджений дах і перекриття, вода залила фрески.

Пам'ятку архітектури потрібно терміново законсервувати.

Будинок архітектора (вулиця Дарвіна, 9), який постраждав через пожежу у п'ятницю 1 вересня, відремонтують. Ремонтні роботи обіцяють виконати оперативно. Будівля не належить до комунальної власності, але місто обіцяє зробити першочерові роботи і шукати допомоги у міжнародних організацій.

"Доручив оперативно виконати усі ремонтні роботи, необхідні для збереження Будинку архітектора, який постраждав внаслідок пожежі 1 вересня. Хоч ця історична споруда і не належить до комунальної власності, вона є одним із символів нашої багатої спадщини і має величезне культурне значення для міста і всіх харків'ян", — повідомив харківський міський голова Ігор Терехов у своєму Telegram-каналі.

За інформацією директора департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної військової адміністрації Антона Коротовських, будівля Будинку архітектора належить спілці архітекторів у Києві. Будівлю необхідно законсервувати.

"Обстеження вже виконано, зараз вирішується питання термінової консервації, паралельно йде пошук фінансування на розробку проєкту і відновлення", — повідомили у ХОВА з посиланням на Коротовських.

Будинок архітектора є пам'яткою архітектури. Зведений у 1911-1912 роках за проєктом Віктора Величка.

а
Будинок архітектора. Фото: ГУ ДСНС у Харківській області
а
Літній майданчик кафе поряд із Будинком архітектора. Фото: ГУ ДСНС у Харківській області

Як писав KHARKIV Today, удень 1 вересня сталася пожежа на літньому майданчику кафе, яке розташоване впритул до Будинку архітектора. Вогонь перекинувся на дах і горище пам'ятки архітектури. На момент приїзду рятувальників майданчик кафе горів на площі 70 квадратних метрів, дах і горище Будинку архітектора — 150 квадратних метрів. Вогнеборці не допустили розповсюдження вогню, який міг охопити 500 квадратних метрів пам'ятки архітектури. Причину виникнення пожежі з'ясовують.

У Будинку архітектора пошкоджений дах і перекриття, вода, якою гасили пожежу, залила фрески, частково обвалилася стеля.

"У тому куті будинку, де внизу почалася пожежа, була найбільша температура і тут найбільші ушкодження через полум'я. Цегла від температури покришилася частинами, поплавило скло. Висота полум'я перевищувала навіть дах будинку. На щастя, основні приміщення будинку не постраждали", — розповів "Суспільному" голова правління харківської спілки архітекторів Володимир Матяс. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.