Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Будівництво онкоцентру у Харкові не зупиниться — ХОДА

Фото: "Суспільне"
Чиновники хочуть, щоб підрядник, який зірвав графік будівництва, завершив монтувати каркас.

До кінця 2021 року будівництво нової будівлі онкоцентру мали повністю завершити. Але підрядник зірвав графік виконання робіт, і 67 000 000 гривень на будівництво повернули до держбюджету.

Розірвати договір із компанією, яка не уклалася у терміни будівництва нового онкоцентру, планують до кінця грудня. Про це в ефірі "Сьогодні. Головне" на "Суспільному" 9 грудня розповів директор обласного департаменту капітального будівництва Сергій Жуков. Йдеться про львівську компанію "Ромб+".

"Сьогодні спливає термін використання попередньої плати, це останній транш попередньої плати, який був наданий три місяці тому у розмірі 16 650 000 гривень. Підрядна організація після отримання авансу мала виконати роботи на суму понад 50 000 000 гривень, але станом на сьогодні цей авансовий платіж не закритий", — каже чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що завершать за програмою Зеленського у Харківській області до кінця року

У департаменті розглядають два варіанти припинення співпраці з будівельною компанією.

"Ми готові розірвати договірні відносини в односторонньому порядку. Коли ми розуміємо, що це буде складно, то і пропонуватимемо фірмі-генпідряднику розірвати за згодою сторін", — повідомив Жуков.

Фото: "Суспільне"
Фото: "Суспільне"

У департаменті сподіваються, що невикористані гроші вдасться зберегти та витратити наступного року.

"На засіданні міжфракційного [парламентського] об'єднання "Слобожанщина", яке відбулося понад місяць тому, нами було озвучено питання про можливе невикористання грошей цього року. Одностайно було підтримано рішення зробити гроші, які є на рахунку в обласній адміністрації, перехідними", — розповів керівник профільного департаменту.

Жуков запевняє, що будівництво онкоцентру не припиниться.

"Запевнення, що це об'єкт №1 з [президентської програми] "Велике будівництво", і фінансуватиметься наступного року, ми отримали від усіх: від Міністерства, від Офісу президента, від уряду. Ми сподіваємось, що при першому розподілі грошей з інфраструктурної субвенції 2022 року буде виділено не менше 300 000 000 гривень [загалом — ред.]. А також ми маємо як джерело фінансування Державний фонд регіонального розвитку", — повідомив чиновник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область отримала ще 42 мільйони гривень на реконструкцію лікарні

Якщо договір з "Ромб+" буде розірвано без перешкод і після проведення тендеру буде укладено новий, будівництво планується завершити до кінця 2022 року.

"Залізобетонний каркас виготовлений трохи менше ніж на 90%. Вже виконуються роботи зі стінової огорожі, скління. У моєму розумінні ідеальним варіантом було б завершити цей рік із цією генпідрядною організацією. І завершити хоча б каркас", — підсумував Жуков.

Фото: "Суспільне"
Фото: "Суспільне"

У новому корпусі мають розмістити 500 ліжок. На нього чекають третій рік, розповів журналістам завідувач мамологічним відділенням онкоцентру Дмитро Бухтєєв. За його словами, за цей рік у відділенні пролікували понад дві тисячі хворих. Працюють у старому корпусі, якому майже сто років.

"Це і площа приміщень, це і площа операційних, площа палат, вентиляція, всі комунікації... Минулого року покрівля текла. Зараз у нас є поліклінічне відділення, яке розташоване за 300-400 метрів від нас. Це дуже незручно. Якщо там розташована лабораторія, відділення хіміотерапії", — розповів Бухтєєв.

Частину інфраструктурної субвенції у розмірі 67 мільйонів гривень, розраховану на будівництво нового онкоцентру, повернули до державного бюджету. В облдержадміністрації заявили, що генпідрядник зірвав графік робіт. У самій компанії це пояснили вадами наданого замовником проєкту.

Нагадаємо, у листопаді обласний департамент капбудівництва надсилав фірмі-підряднику попереджувальні листи про пропуск термінів здачі онкоцентру.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.