Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові вшанували пам'ять загиблих під час ракетного удару по Будинку рад

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Біля приміщення обласної ради пройшла акція вшанування пам'яті.

Рік тому Росія вдарила ракетою по Будинку рад на вулиці Сумській.

1 березня 2023 року харків'яни вшанували пам'ять загиблих під час обстрілу Будинку рад. Через той удар загинула 31 людина, у тому числі військові та волонтери. Серед тероборонівців було п'ятеро членів шостого загону Шевченківської тероборони. Акція вшанування пам'яті розпочалася о 10:00. На неї прийшли родичі та побратими загиблих.

Тіла деяких людей вдалося відшукати лише за кілька тижнів. Як розповів "Накипіло" батько загиблого бійця територіальної оборони Богдана Бідила — В'ячеслав, про загибель свого сина він дізнався у день обстрілу. Його вдалося упізнати за сережкою у вусі. Про загибель повідомили у шпиталі. Після загибелі сина В'ячеслав пішов на фронт. Він обороняв Україну на Харківщині, потім відправився на Донбас. Біля Бахмуту отримав поранення.

"Я був дома, телефонував йому, говорю: "Богдане, бережи себе!". Він відповідає: "Батько, все добре, ми виходимо мінятися". Після 8 ранку звонків вже не було, передали, що телефон обслуговується оператором. Я телефонував, телефонував, поки жіночка не підняла трубку, тоді сказав: "Я хочу почути Бідило Богдана". А вона: "А хто ви йому будете?". — "Батько". Вона говорить: "Я — лікар в шпиталі, які у нього прикмети?". Я: "Борода". Вона каже: "Вони зараз усі з бородами". Тоді я кажу: "У нього сережка у вусі, золота".  Вона: "У лівому?". — "Так". Тоді вона каже: "Я вам співчуваю. Ваш син загинув", — розповів В'ячеслав Бідило.

Поховали Богдана Бідила на родинному цвинтарі. Однак були загиблі, яких місто поховало як невпізнаних у братській могилі, у тому числі Романа Сімонка, потім провели перепоховання.

На сьогоднішню акцію вшанування пам'яті загиблих прийшов також командир загону територіальної оборони Олександр Асеєв, який вцілів під час ракетного удару по Будинку рад 1 березня 2022 року.

"Багато людей (загинули — ред.) після обстрілу тварин-рашистів. В тому числі і п'ятеро з нашого загону", — розповів "Суспільному" Асеєв.

Антоніна Сергієць вшанувала пам'ять загиблого чоловіка Сергія, який долучився до українських захисників добровольцем.

Учасники акції принесли до будівлі Будинку рад квіти. На будівлі встановили плакат із фото загиблих бійців територіальної оборони та їхніми іменами.

Нагадаємо, Будинок рад у Харкові Росія обстріляла 1 березня 2022 року. У центр влучили двома крилатими ракетами. Через обстріл загинула 31 людина, будівля зазнала значних пошкоджень. Будинок рад є пам'яткою архітектури.

У грудні стало відомо, що будівлю законсервували для того, аби не було більших руйнувань через опади. Пізніше зроблять експертизу та проєкт відбудови.

За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, фасад Будинку рад планують зберегти, проте всередині все замінять, оскільки там багато руйнувань.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.