Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Більше тисячі людей зникли без вісти за час окупації Харківщини

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
У день поліція отримує від десяти заяв.

З початку війни зникли безвісти на Харківщині понад 1000 людей.

До поліції звертаються щодо пошуку зниклих безвісти на деокупованих територіях Харківської області щодня. Про це повідомив начальник Головного управління Нацполіції в Харківській області Володимир Тимошко.

"У багатьох людей немає зв’язку з близькими. Багато людей почали заявляти, що їх рідні зникли. За день мінімум десяток заяв про зниклих безвісти, це мінімум. У нас зареєстровано вже більше 1000 осіб, які зникли безвісти з 24 лютого. І зараз ми дуже багато реєструємо", — сказав Тимошко виданню "Думка" .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дружина впізнала тіло убитого в Ізюмі чоловіка за синьо-жовтим браслетом

Наразі поліція працює на всіх деокупованих територіях Харківської області. Зокрема, в Ізюмі, Шевченковому, Куп'янську, Дворічній, Балаклії, Вовчанську, Золочівській та Дергачівській громадах. Як зазначив Володимир Тимошко, російські окупанти вчиняли безправ'я повсюди, катували та розстрілювали як цивільних, так і військовослужбовців.

"У них абсолютне було безправ’я. Могла бути вбита будь-яка людина. Це міг бути фермер, який не дав техніку. Це міг бути місцевий мешканець, який вийшов на вулицю й не так подивився. Це міг бути місцевий мешканець, якого запідозрили, що в нього рідний у ЗСУ. Це міг бути полонений солдат ЗСУ. Це міг бути, хто завгодно, тому що не було правил і не було порядку", — розповів Тимошко.

Як писав KHARKIV Today, на звільнених територіях шукають тіла українських військовослужбовців і цивільних мешканців. Пошуком тіл загиблих на звільнених від російської окупації землях, зокрема на півночі Харківщини, займаються українські захисники. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.