Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Батькові родини зрадників із Харківської області загрожує довічне ув'язнення

Андрій Стрижко втік і досі переховується, його дружину та сина вже засудили.

Андрію Стрижку загрожує довічне ув'язнення.

До Орджонікідзевського районного суду Харкова направили обвинувальний акт щодо 48-річного жителя селища Шевченкове Куп'янського району, який під час окупації працював на загарбників.

Слідчі встановили, що до війни чоловік був підприємцем, виготовляв металеві вироби. Улітку 2022 року, коли селище було окуповане, добровільно пішов працювати до так званого "Шевченковского территориального управления Военно-гражданской администрации Купянского района Харьковской области". Він став "и. о. начальника" цього управління. На посаді розподіляв російську "гуманітарку" та ходив на наради до адміністрації окупантів.

"Обвинувачений організовував роботу "управління", у тому числі затверджував штатну структуру. Крім того, він вирішував питання "соціального захисту населення" та забезпечував видачу довідок про місце проживання громадян. Також обвинувачений займався розподілом та доставкою так званої "гуманітарної допомоги" від рф, щоб створити видимість піклування держави-агресорки про місцеве населення. Чоловік брав участь у нарадах окупаційної адміністрації, під час яких носив георгіївську стрічку", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувальний акт щодо чоловіка склали за ч. 2 ст. 111 і ч. 5 ст. 111-1 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, та колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкції статей передбачають довічне ув'язнення та конфіскацію майна.

Після деокупації чоловік утік до Росії, зараз продовжує переховуватися, він знаходиться у розшуку. Тому судитимуть зрадника заочно.

з

Зазначимо, обвинувачений — це Андрій Стрижко, який вважає себе козаком і є прихильником Росії.

Раніше чоловікові оголосили підозру через публічну наругу над малим державним гербом України (за ч. 1 ст. 338) і руйнування пам'ятника українським захисникам (ч. 3 ст. 297).

Як писав KHARKIV Today, уся родина Стрижка підтримувала окупаційну владу. Батько був "гауляйтером" Шевченкового, мати очолила відділ в окупаційній адміністрації селища, а син Михайло розміщував білборди з кремлівською пропагандою. Членам його родини уже оголосили вироки. Сина Стрижка засудили до десяти років тюрми, дружину — до дев'яти років. Після деокупації селища Стрижко виїхав, кинувши сім'ю.  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.