Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Айну Тимчук запросили до театру: в Харкові пройшла акція протесту (відео)

Фото: KHARKIV Today
Співробітникам театрів затримали зарплату. Вони не хочуть, щоб це повторилося.

Співробітники п'яти театрів, філармонії та двох оркестрів отримали зарплату за лютий і частину грошей за березень лише 19 березня.

22 березня співробітники театрів вийшли на мітинг під Харківську ОДА з вимогами. Вони хочуть своєчасно отримувати зарплати в повному обсязі, доплати за вислугу років, сумлінну працю та зразкове виконання трудових обов'язків, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Крім цього, актори вимагали гарантії збереження робочих місць, фінансування театрів на оплату комунальних послуг та постановку вистав.

На протест прийшли близько 150 осіб, вони тримали в руках плакати з написами: "Де мої 16,5 тищ?", "Віддайте чесно зароблені гроші театрам", "Знищення культури = знищення нації", "Хрін — театрам".

Мітингувальники кричали: "Співробітники п'яти театрів, філармонії та двох оркестрів отримали зарплату за лютий і частину грошей за березень лише 19 березня. Тидищ, де мої 16 тищ?", аплодували в сторону Харківської ОДА і виступали на сцені. Серед тих, хто вийшов на імпровізовану сцену, був головний режисер театру ім. Шевченка Степан Пасічник. Він пропонує переглянути обласний бюджет, щоб театри отримували достатнє фінансування.

"Я пропоную звернутися до облдержадміністрації, облради, щоб обов'язково в терміновому порядку була кинута не подачка, а переглянутий бюджет. Якщо переглянемо виборчі програми депутатів облради, я думаю, в кожній буде пункт про розвиток і підтримку культури ... Вимагати перегляду фінансування, прибрати цю статтю — підтримка театрів, а повернути це в бюджетне поле і, можливо, Айна Тимчук була поінформована або не знала, оскільки ця інформація про 16,5 тисячі прозвучала в ЗМІ, просити її, вимагати від неї спростувати цю інформацію в ЗМІ", — пояснив він.

Фото: KHARKIV Today

Режисер театру ім. Пушкіна Ольга Турута-Прасолова нагадала, що в минулому році ситуація з зарплатами для співробітників театрів була аналогічною. Після того, як їм заплатили за один місяць, настав карантин і виплати скоротили.

"Минулого року починалося все так само, нам затримували зарплату, обіцяли скоротити 30% академічних надбавок. Тоді театр Пушкіна записував відеозвернення відкрите від всіх театрів міста. Тоді нам здавалося, що ми перемогли, тому що нам повернули зарплату, але нам повернули зарплату всього на місяць, наступні місяці ми отримували 65% від зарплати. Тоді це пояснили нам так: ну, карантин, вибачте, будь ласка. Але у нас дуже хороша пам'ять. Ми пам'ятаємо сценарій минулого року і ми не хочемо, щоб він повторився в цьому році. Зараз ми знаходимося в такій ситуації, що нам в березні заплатили зарплату за лютий, але зарплата за лютий повинна бути в лютому, а зарплата за березень — в березні. Чому ми повинні випрошувати своє?", — обурюється вона.

До протестувальників вийшов профільний заступник голови Харківської ОДА Антон Деньгуб. За його словами, гроші на те, щоб виплатити співробітникам театрів зарплату за другу половину березня є. Він назвав дезінформацією слова про те, що люди можуть залишитися без грошей і потрапити під скорочення.

"На сьогоднішній день я можу відзначити, що питання з виплатою зарплати закрите. 19 березня гроші за лютий і частково за березень були виплачені. Інша частина за березень буде, відповідно, зараз аванс виплатили, вона буде, на це гроші є. Після чого буде прийматися рішення, ще сесія, ми будемо гроші ці шукати. Коли я читаю про те, що люди залишаться без зарплати, їх там виженуть з театрів, у мене "кров з очей". Це дезінформація. Я не знаю, хто накрутив людей на це, але це не відповідає дійсності. Жодних затримок, я дуже сподіваюся, не буде", — розповів чиновник.

Фото: KHARKIV Today

Слова Айни Тимчук про те, що середня зарплата співробітників театрів — 16,5 тисячі гривень, він не спростував, оскільки в Харківській ОДА інформацію перевіряють.

"Я не можу говорити за голову ОДА, я можу тільки відзначити, що зараз інформація перевіряється департаментом фінансів, і як тільки Овсянніков (директор департаменту — ред.) вийде з лікарняного, ми зробимо відповідну заяву. Я вже графік собі склав з керівниками, я об'їду всі театри", — пообіцяв Деньгуб.

Після того, як чиновник відповів на питання співробітників театрів, мітингувальники передали йому іменне запрошення до театру для Айни Тимчук.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.