Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Архітектори представили своє бачення щодо відновлення Харкова після війни

Фото: KHARKIV Today
Пройшла онлайн-зустріч українських та іноземних архітекторів з перспектив розвитку Харкова.

У Харкові планують створити автономні райони, створити новий транспортний каркас та альтернативні поховання.

27 травня на zoom-конференції з харківським міським головою Ігорем Тереховим та британським архітектором Норманом Фостером харків'яни представили своє бачення щодо відновлення Харкова після війни. Про це повідомили у Харківській міській раді.

Одним із важливих завдань назвали необхідність доповнити список пам'яток архітектури та позначити на карті підприємства, які не працюють, але відзначені як існуючі. Кожен район харківські архітектори пропонують зробити автономним – де буде власне життєзабезпечення, паркінги, укриття та тунелі між важливими об'єктами.

Райони хочуть ділити за ландшафтними особливостями та ментальністю мешканців. При цьому розширювати межі міста не знадобиться. Для тих, хто втратив через війну житло, збудують нове. У місті планують створити безпечні зелені райони з різноманітною архітектурою та малоповерховою забудовою, де максимум буде п'ять поверхів, "зелений каркас", зв'язати річки, облаштувати вело- та пішохідні доріжки, та змінити транспортну систему.

"Фахівці планують створити новий транспортний каркас, змінивши радіально-кільцеву систему, що зжила себе, щоб забезпечити швидке сполучення між новими районами, можливо, за допомогою тунелів, естакад та інших будівель", - пояснили в міськраді.

На онлайн-зустрічі обговорили створення альтернативних поховань — коли замість звичних цвинтарів садять меморіальні сади. У міськраді зазначили: при цьому, історична та пам'ятна спадщина у Харкові буде збережена.

Як писав KHARKIV Today, раніше Ігор Терехов заявив, що після війни в Харкові створюватиму новий архітектурний простір, але зі збереженням старих традицій без "коробок", оскільки кожен мікрорайон повинен відрізнятися один від одного.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.