Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Активісти збирають гроші на меморіальну дошку Шевельову в Харкові

Фото: segodnya.ua
Потрібно зібрати 60 тисяч гривень.

Дошку Юрію Шевельову хочуть встановити на тому ж місці, де вона була раніше, — на фасаді будинку на вулиці Сумській, 17.

У Харкові збирають кошти на відновлення дошки філологу Юрію Шевельову. Всього потрібно зібрати 60 тисяч гривень, на сьогодні зібрано трохи більше 9 000 гривень. Про це повідомив KHARKIV Today співзасновник організації "Декомунізація. Україна" і керівник "Світанку" Вадим Поздняков.

Дозвіл на встановлення дошки в міськраді просити не знадобиться. Встановити дошку Шевельову хотіли ще в 2017 році, проте тоді так і не зібрали достатньо коштів. Зараз це буде копія тієї дошки, яку раніше демонтували. На фасаді будинку на вулиці Сумській, 17 вона може з'явитися в жовтні цього року, але після виборів.

"Ігор Черняк [депутат Харківської міськради — ред.] юридично проводив дослідження всієї цієї історії і дійшов висновку, що не потрібен дозвіл. У 2017 році тоді зібрали 2 000 гривень, але зараз більше зібрано. Візуально вона буде ідентична. Тоді був автором Олександр Демченко. Подивимося, найімовірніше, що ми її будемо ставити вже після виборів. Оскільки ми розуміємо, що це можуть зробити предметом політичним", — пояснив KHARKIV Today Поздняков.

Переказати кошти на встановлення дошки Юрію Шевельову можна на карту — 5169 3600 1056 9261 (Володимир Скорик).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через орден Леніна в Харківській міськраді поліція проведе перевірку

Нагадаємо, дошку в пам'ять про харківського філолога Юрія Шевельова встановили 3 вересня 2013 року. Проте 25 вересня Харківська міськрада ухвалила рішення про її демонтаж. З такою ініціативою до міськради звернувся "Антифашистський комітет Харківщини". За інформацією комітету, в роки Другої світової війни Юрій Шевельов співпрацював з окупантами. В цей же день, не чекаючи поки комунальні служби виконають рішення міськради, невідомі сокирою розбили дошку.  У 2017 році на відновлення дошки Шєвельову в Харкові збирали кошти, проте її так і не встановили.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.