Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Аграрії Харківщини зможуть засіяти лише 68% сільськогосподарських земель

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today 
Значна частина сільгоспземель замінована.

Аграрії Харківської області зможуть цього року працювати на 68% оброблювальних земель.

Про це повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

За його словами, цього року через ранню весну польові роботи розпочалися на два тижні раніше від оптимальних термінів.

"Це третя весняно-польова кампанія, яка проходить у наших аграріїв в умовах повномасштабного вторгнення рф. Через бойові дії маємо значне забруднення територій вибухонебезпечними предметами. За нашим прогнозами зможемо працювати в цьому році на 68% посівних площ. Під урожай 2024 року загальна посівна площа сільськогосподарських культур займатиме 1,3 мільйона гектара. Це на 3,5% більше, ніж у 2023 році", — зазначив Євген Іванов. 

68% земель, на яких можлива посівна — це на третину менше ніж до повномасштабного вторгнення, зауважив Іванов.

"30% — це фактично та сама замінована земля, яка є в зоні прикордонних громад півночі та сходу. І з огляду на бойові дії та межу з агресором роботи в принципі неможливі", — додав Іванов.

Прогнозується, що зерновими культурами буде засіяно понад 610 тисяч гектарів (на 10% більше ніж у 2023 році), технічними – 557 тисяч гектарів, картоплею та овочевими – 70 тисяч гектарів (рівень 2023 року), кормовими – більш ніж 40 тисяч гектарів (лише на 2% більше минулого року).

"Структура посівів на полях залишається традиційною, де переважає пшениця, кукурудза та соняшник. Є збільшення посівних площ олійних культур – соняшника, натомість відповідно менше сіятимуть кукурудзу. Популярною залишається соя, горох, ячмінь, гречка, просо", — сказав заступник начальника ХОВА. 

Як писав KHARKIV Today, майже третину земель у Харківській області планують розмінувати цього року. На Харківщині заміновано понад пів мільйона гектарів земель.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.