Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Абітурієнти майже з усієї Харківської області матимуть квоти при вступі до вишів

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Тим, хто не може виїхати з окупованої території, пропонують дистанційно пройти вступні випробування.

Квоти розповсюджуватимуться на випускників більшості шкіл Харківської області. 

Для дітей, які живуть на особливо небезпечних територіях, затверджується окремий порядок вступу по квоті 2 (спеціальні бюджетні місця) до закладів освіти. Відповідну інформацію 27 червня оприлюднила голова парламентського підкомітету з питань вищої освіти Юлія Гришина. 

"Це стосується не лише тимчасово окупованих територій, а й тих, де ведуться активні бойові дії чи є серйозна загроза постійних ракетних обстрілів. Конкретний перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що в оточенні, визначає Мінреінтеграції", — пояснила нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ХНУ ім. В. Н. Каразіна анулювали кафедри російської мови та літератури

Наразі у переліку є територіальні громади Донецької (66), Харківської (51), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (52), Херсонської (49), Миколаївської (24), Сумської (18) областей. Загалом у переліку 304 громади. На Харківщині квоти не розповсюджуються на випускників шкіл Зачепилівської, Кегичівської, Наталинської, Старовірівської та Сахновщинської громад. 

Раніше Юлія Гришина інформувала, що вступники, які не мають можливості виїхати з окупованих територій і скласти національний мультипредметний тест, зможуть пройти вступні випробування у форматі дистанційної індивідуальної усної співбесіди або творчого конкурсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замість ЗНО. Як виглядатиме тест для випускників шкіл

"Якщо дитина хоче вступити на контракт – достатньо буде подати лише мотиваційний лист. Вступники, які отримають позитивні результати на вступних випробуваннях, зможуть скористатись спеціальною квотою (квота-2) у вишах або гарантовано вступити до закладів фахової передвищої освіти" — розповідала голова парламентського підкомітету з питань вищої освіти. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.